AC Milan zaskoczył. Brahim Diaz nawiązał do gola Ronaldinho

Rossoneri pokazali lepszą twarz niż na włoskim podwórku w pierwszej połowie meczu Ligi Mistrzów z Tottenhamem Hotspur. Brahim Diaz wcześnie znalazł drogę do bramki przeciwnika z Londynu.

Brahim Diaz PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Brahim Diaz
AC Milan zdobył prowadzenie w pierwszym meczu o wejście do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na zaskoczenie Tottenhamu Hotspur potrzebował sześciu minut i 24 sekund. Do bramki Hugo Llorisa strzelił Brahim Diaz. Potrzebował do tego dwóch prób, ale ostatecznie z powodzeniem dobił uderzenie Theo Hernandeza.

Rossoneri zdobyli najszybszego gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów od lutego 2010 roku. Wtedy Ronaldinho potrzebował tylko dwóch minut i 11 sekund na umieszczenie piłki w bramce Manchesteru United. Minęła ponad dekada, choć w niej AC Milan miał kilkuletnią przerwą od występów w elitarnym europejskim pucharze.

Klub z Mediolanu jeszcze dłużej czekał na gola równie młodego piłkarza jak Brahim Diaz w fazie pucharowej Champions League. Hiszpan ma w dniu pierwszego meczu z Tottenhamem Hotspur 23 lata i 195 dni. Młodszy był Ricardo Kaka, który w marcu 2004 roku strzelił gola Deportivo La Coruna, mając 21 lat i 336 dni.

AC Milan zaskoczył zdyscyplinowaną grą w pierwszej połowie z Tottenhamem Hotspur i zakończyła się ona wynikiem 1:0. Prezentował się zdecydowanie lepiej niż w spotkaniach na włoskim podwórku w 2023 roku. Ponadto mógł liczyć na interwencje Cipriana Tatarusanu.

Czy AC Milan awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?