Gorąco w Dortmundzie. Sędziowie rozdzielali piłkarzy

Borussia Dortmund pokonała Chelsea (1:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pod koniec spotkania niektórzy piłkarze przestali trzymać nerwy na wodzy. Do tego stopnia, że do akcji na poważnie musieli wkroczyć sędziowie.

Dawid Franek
starcie piłkarzy Borussii i Chelsea Getty Images / Na zdjęciu: starcie piłkarzy Borussii i Chelsea
Borussia Dortmund zrobiła milowy krok w stronę ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pokonując Chelsea po bramce Karima Adeyemiego z 63. minuty. Rewanż zapowiada się bardzo ciekawie i temperatura spotkania od samego początku może być bardzo wysoka. Pokazały to ostatnie minuty środowego pojedynku.

Przy linii bocznej doszło do olbrzymiej sprzeczki. Wszystko zaczęło się od faulu Juliana Ryersona na jednym z zawodników Chelsea. To oczywiście zastopowało akcję drużyny przyjezdnej, co rozzłościło m.in. Masona Mounta.

Anglik wdał się w przepychanki z piłkarzami Borussii. Do tego niespokojnie było także na ławkach rezerwowych. Rozpoczęła się zatem awantura i do akcji musieli wkroczyć sędziowie. Rozdzielać zawodników starał się przede wszystkim arbiter techniczny.

Ostatecznie po chwili sytuacja się uspokoiła, a sędzia główny - Jesus Gil Manzano - pokazał żółte kartki tylko Mountowi oraz Niklasowi Suele. Początkowo wydawało się, że zostanie ukaranych więcej piłkarzy.

Co istotne, Mount przez swoje zachowanie, nie zagra w meczu rewanżowym. Będzie bowiem pauzował za kartki.

Rewanż odbędzie się 7 marca o godz. 21:00.