AC Milan i Inter nie zawiedli. Jeden gol w derbach

Wygrane pucharowiczów z Mediolanu w Serie A. AC Milan ograł w derbach Lombardii 1:0 Monzę. Inter zwyciężył 3:1 z Udinese Calcio.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
AC Milan wygrał trzy mecze z rzędu. Niby niewiele, ale to i tak postęp, biorąc pod uwagę, że wcześniej nie zwyciężył w siedmiu spotkaniach. Szczególnie pokonanie 1:0 Tottenhamu Hotspur dało nadzieję Rossonerim na uratowanie sezonu. W konfrontacji z Monzą starali się o lepszy wynik niż w niedawnych, przegranych 0:1 derbach della Madonnina z Interem. Czwarta siła piłkarska Lombardii marzyła o sprawieniu prezentu zarządzającymi nią Silvio Berlusconiemu i Andrei Galianiemu, którzy w przeszłości rządzili w Milanie.

Wszystkie trzy wygrane mecze Milanu zakończyły się wynikiem 1:0. Tym razem o wyższości Rossonerich nad Monzą zdecydowało uderzenie Juniora Messiasa w 31. minucie. Piłka trafiła do niego po przebitce w polu karnym gospodarzy, a Brazylijczyk obrócił się i mocnym strzałem przełamał palce bramkarza. Monza w późniejszej fazie meczu zdobyła przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekuła jej w wyrównanie.

Inter zmierzył się z Udinese Calcio. Nerazzurri przygotowują się do starcia z FC Porto w Lidze Mistrzów, a w poprzednim, bezbramkowym meczu z Empoli ich skuteczność była niska. W sobotę podopieczni Simone Inzaghiego próbowali nastawić celowniki przed spotkaniem ze Smokami. Ponadto każda wygrana przybliża ich do kolejnego awansu do Champions League.

Nerazzurri zwyciężyli 3:1 a ozdobą meczu był gol Henricha Mchitarjana w 73. minucie. Ormianin przymierzył w narożnik bramki Udinese bez przyjęcia z linii pola karnego. Wcześniej Romelu Lukaku zdobył prowadzenie dla Interu, ale na tego gola jeszcze odpowiedział Sandi Lovrić. Po przerwie riposty Zebrette już nie było, a wynik ustalił Lautaro Martinez.