Lewandowski idzie po swoje. Przewaga jest coraz większa

Choć zmienił się wicelider klasyfikacji strzelców, to na prowadzeniu utrzymuje się Robert Lewandowski. Snajper FC Barcelony w starciu z Cadiz CF (3:0) poprawił swoje liczby.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Pedro Salado/Quality Sport Images / Robert Lewandowski
Po przerwie trwającej kilka tygodni Robert Lewandowski przełamał się i znalazł drogę do siatki na Camp Nou. Autorem pierwszej bramki w niedzielnym spotkaniu był jednak Sergi Roberto, który dobił piłkę po nieudanej próbie 34-latka.

Lewandowski zaznaczył swoją obecność na murawie w doliczonym czasie. Właśnie po podaniu Roberto, snajper znalazł trochę miejsca przed polem karnym i precyzyjnie przymierzył. W tej sytuacji piłka była poza zasięgiem próbującego interweniować bramkarza Cadiz CF. Ostatecznie FC Barcelona wygrała 2:0 na własnym terenie.

Kapitan reprezentacji Polski wykonał kolejny ważny krok w drodze po nagrodę dla najskuteczniejszego zawodnika Primera Division. W tym momencie Lewandowski może pochwalić się 15 trafieniami w tym sezonie i powiększył przewagę nad peletonem. Wygląda na to, że żaden z rywali nie zagrozi mu w wyścigu po koronę króla strzelców.

Na drugim miejscu ex aequo znajdują się Karim Benzema oraz Joselu. W środowym starciu z Elche CF (4:0) filar Realu Madryt ustrzelił dublet i dzięki temu zrównał się z zawodnikiem Espanyolu Barcelona.