Co za wieczór piłkarzy Realu. Przeszli do historii

Vinicius Junior i Karim Benzema strzelili po dwa gole w meczu przeciwko Liverpoolowi w 1/8 LM. Tym samym obaj stali się najskuteczniejszymi piłkarzami w starciach z "The Reds" na europejskiej arenie.

Rafał Sierhej
Vinicius Junior PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Vinicius Junior
Vinicius Junior w lutym 2023 roku wrócił na poziom, do którego przyzwyczaił kibiców w poprzednich rozgrywkach. Brazylijczyk odpoczął po mistrzostwach świata w Katarze i znów zaczął dawać mnóstwo radości fanom.

Kulminacja dobrej dyspozycji miała nadejść na mecze fazy pucharowe 1/8 finału Ligi Mistrzów. Faktycznie tak się stało. Gwiazdor Realu Madryt na starcie z Liverpoolem przygotował się doskonale.

W pierwszej połowie najpierw strzelił przepięknego gola kontaktowego na 2:1. Kilkanaście minut później dzięki swojej energii i zaangażowaniu był w stanie wykorzystać także błąd Alissona, który nabił go piłką, a ta wpadła do siatki.

Dla "Viniego" oznaczało to, że w swojej karierze już pięciokrotnie pokonywał bramkarza Liverpoolu w europejskich pucharach. W tamtym momencie oznaczało to, że mówimy o najlepszym piłkarzu w historii pod tym względem.

Jak wyliczył Manu Heredia z portalu BeSoccerPro, w drugiej połowie wyczyn kolegi przebił Karim Benzema, który tego wieczoru również dwukrotnie pokonał Alissona. Dla Franuza był to piąty i szósty gol przeciwko "The Reds" w Europie. Na prowadzeniu w tej nietypowej klasyfikacji mamy więc dwóch graczy "Los Blancos".