Liga Europy: czyste konto Wojciecha Szczęsnego, bez niespodzianki w meczu Juventusu z FC Nantes

W meczu rewanżowym 1/16 finału Ligi Europy 2022/2023 Juventus FC, którego zawodnikami są Wojciech Szczęsny oraz Arkadiusz Milik, pokonał na wyjeździe FC Nantes 3:0 i awansował do kolejnej rundy europejskich rozgrywek.

Tomasz Rosiński
piłkarze Juventusu FC PAP/EPA / Mohamad Badra / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu FC
W pierwszym starciu obydwu drużyn dość niespodziewanie padł remis 1:1, ale to wciąż Juventus był faworytem do awansu do kolejnej rundy LE.

Sam początek spotkania należał do gospodarzy, którzy mocno ruszyli do ataku, jednakże nie byli w stanie zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego.

Natomiast pierwsza ofensywna akcja Starej Damy od razu przyniosła jej gola. W 5. minucie konfrontacji Nicolo Fagioli zagrał piłkę do Angela Di Marii, a ten cudownie lewą nogą przymierzył w "okienko" z narożnika pola karnego.

Di Maria grał jak w transie i w 18. minucie po jego uderzeniu Nicolas Pallois odbił futbolówkę ręką tuż przed własną bramką, za co otrzymał czerwoną kartkę (odebrał podopiecznym Massimiliano Allegriego realną szansę na strzelenie gola). Po chwili reprezentant Argentyny pewnie wykorzystał rzut karny, kompletując dublet.

Tuż przed przerwą prowadzenie przyjezdnych mógł podwyższyć Filip Kostić, lecz piłka po strzale Serba trafiła w słupek i złapał ją Alban Lafont.

Po zmianie stron Szczęsny był w dalszym ciągu bezrobotny, zaś Angel Di Maria kontynuował swoje show i w 78. minucie skompletował hat-tricka. Tym razem Argentyńczyk celnie główkował z kilku metrów.

Juventus FC do końca potyczki już tylko kontrolował boiskowe wydarzenia i po pewnej wygranej awansował do następnego etapu Ligi Europy.

Liga Europy, 1/16 finału (rewanż):

FC Nantes - Juventus FC 0:3 (0:2)
0:1 - Angel Di Maria 5'
0:2 - Angel Di Maria 20' (k.)
0:3 - Angel Di Maria 78'

FC Nantes: Alban Lafont - Moses Simon (72' Mostafa Mohamed), Jean-Charles Castelletto, Andrei Girotto, Nicolas Pallois, Fabien Centonze - Moussa Sissoko (46' Samuel Moutoussamy), Florent Mollet (72' Evann Guessand), Pedro Chirivella (24' Charles Traore) - Andy Delort (46' Ignatius Ganago), Ludovic Blas.

Juventus FC: Wojciech Szczęsny - Alex Sandro, Bremer, Danilo (82' Leonadro Bonucci), Mattia De Sciglio (64' Juan Cuadrado) - Adrien Rabiot, Manuel Locatelli, Nicolo Fagioli - Angel Di Maria (82' Leandro Paredes), Moise Kean (64' Dusan Vlahović), Filip Kostić (83' Samuel Iling-Junior).

Żółte kartki: Charles Traore (FC Nantes) oraz Juan Cuadrado (Juventus FC).

Czerwona kartka: Nicolas Pallois (FC Nantes) w 18. minucie /za zagranie ręką - odebranie realnej szansy na zdobycie bramki/.

Sędziował: Jose Sanchez Martinez (Hiszpania).

W pierwszym meczu: 1-1.

Awans: Juventus FC.