Fiorentina mocno postrzelała. Siedem goli w dwumeczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maltinti / Rolando Mandragora (ACF Fiorentina)
Getty Images / Gabriele Maltinti / Rolando Mandragora (ACF Fiorentina)

Imponująca skuteczność włoskiego zespołu w dwumeczu z SC Braga. W rewanżu Fiorentina zwyciężyła 3:2 i przypieczętowała awans do najlepszej "16" Ligi Konferencji Europy. W rozgrywkach pozostaje również FC Basel.

Fiorentina zdobyła najwyższą przewagę w rozpoczętych tydzień temu dwumeczach w europejskich pucharach. Wygrana 4:0 w Bradze była zaskoczeniem, patrząc przez pryzmat wyników podopiecznych Vincenzo Italiano w Serie A. Viola z reguły nie imponuje skutecznością, a w Portugalii zdobywała gole jak na zawołanie. W efekcie miała awans na wyciągnięcie ręki.

SC Braga nie miała z kolei nic do stracenia po kompromitującym występie przed własną publicznością, a zdobycie dwóch goli w ciągu 34 minut rewanżu dawało nadzieję na przeprowadzenie pościgu. Fiorentina zareagowała w nerwowych okolicznościach i przed przerwą odpowiedziała golem na 1:2 za sprawą uderzenia Giacomo Bonaventury.

Fiorentina odzyskała rezon i po przerwie postanowiła uniknąć porażki. Obrona Bragi nie stanowiła dla niej bariery nie do pokonania i choć trafienie Arthura Cabrala zostało jeszcze anulowane, ale już uderzenie Riccardo Saponary w 58. minucie doprowadziło do remisu 2:2. Największy niedosyt czuł Arthur Cabral i w 83. minucie rozstrzygnął mecz strzałem z bliska po dośrodkowaniu Giacomo Bonaventury. Fiorentina odwróciła wynik rewanżu z 0:2 na 3:2 i potwierdziła wyższość nad portugalskim zespołem.

W najlepszej "16" Ligi Konferencji Europy jest również FC Basel. Szwajcarski zespół wyeliminował Trabzonspor dzięki wygranej 2:0 u siebie. Była to reakcja na jednobramkową porażkę poniesioną tydzień wcześniej. Pierwszy gol Mohameda Zekiego Amdouniego padł po szybkim ataku, a drugie trafienie Andiego Zeqiriego było w małym zamieszaniu.

1/16 finału Ligi Konferencji Europy:

ACF Fiorentina - SC Braga 3:2 (1:2) 0:1 - Andre Castro 17' 0:2 - Alvaro Djalo 34' 1:2 - Rolando Mandragora 37' 2:2 - Riccardo Saponara 58' 3:2 - Arthur Cabral 83'

Pierwszy mecz: 4:0. Awans: ACF Fiorentina

FC Basel - Trabzonspor 2:0 (1:0) 1:0 - Mohamed Zeki Amdouni 13' 2:0 - Andi Zeqiri 77'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: FC Basel

KAA Gent - Karabach Agdam 1:0 k. 5:3 (0:0, 1:0, 1:0) 1:0 - Orban Gift 74'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: KAA Gent

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Fiorentina wygra w tym sezonie Ligę Konferencji Europy?