Zmiana lidera w Bundeslidze po golu plecami. Gikiewicz nie zatrzymał Herthy

Borussia Dortmund dzięki wygranej w Hoffenheim awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Ze strefy spadkowej wydostała się z kolei Hertha Berlin, która przy lekkiej pomocy Rafała Gikiewicza pokonała FC Augsburg 2:0.

Tomasz Galiński
Rafał Gikiewicz Getty Images / Harry Langer / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
W 61. minucie meczu Herthy Berlin z FC Augsburg Rafał Gikiewicz musiał wyciągnąć piłkę z siatki po raz pierwszy. Dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Marco Richter, ale wydawało się, że Polak bez problemu poradzi sobie z tym uderzeniem. Może być trochę zasłonięty i późno zobaczył futbolówkę, natomiast nie powinno to tłumaczyć tak klasowego bramkarza.

Po niespełna dziesięciu minutach Gikiewicz nie miał już nic do powiedzenia - tu zawiodła cała linia defensywy, która dopuściła do sytuacji sam na sam Dodiego Lukebakio.

Najważniejsze działo się jednak w Hoffenheim. Dzięki wygranej z TSG 1899 Hoffenheim Borussia Dortmund awansowała - przynajmniej na chwilę - na pozycję lidera Bundesligi. Trzy punkty ekipie z Dortmundu zapewnił gol strzelony... plecami przez Juliana Brandta.

Na uwagę zasługuje również jeden z goli w meczu Werderu Brema z VfL Bochum. Gospodarze wygrali pewnie 3:0, a trzecia bramka została zdobyta po sprytnym płaskim strzale z rzutu wolnego. Zabrakło popularnego "krokodylka", mur podskoczył, a dalszy ciąg zdarzeń łatwo przewidzieć.

Jak grali Polacy? O Gikiewiczu wspomnieliśmy. W tym samym spotkaniu wystąpił również Robert Gumny i też rozegrał 90 minut. Z kolei Jakub Kamiński pojawił się na boisku z ławki w 64. minucie w meczu 1.FC Koeln - VfL Wolfsburg. Jego zespół odniósł pewne zwycięstwo w Kolonii.