Jagiełło z pierwszą asystą w sezonie. Dokładne zagranie Polaka

Filip Jagiełło świetnie wykonał stały fragment gry. Polski pomocnik przyczynił się do zwycięstwa Genoa CFC nad SPAL (3:0).

Rafał Szymański
Filip Jagiełło Getty Images / Simone Arveda / Na zdjęciu: Filip Jagiełło
Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, natomiast piłkarze SPAL ani razu nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Josepha Martineza. Wszystkie trzy gole padły jednak w ostatnim kwadransie.

W 77. minucie kluczową rolę odegrał Filip Jagiełło. Genoa CFC wywalczyła stały fragment gry na lewej stronie boiska, a do piłki podszedł właśnie były młodzieżowy reprezentant Polski.

Jagiełło dokładnie zacentrował w kierunku Radu Dragusina, który najwyżej wyskoczył do piłki i uderzeniem głową posłał piłkę do bramki gości. 10 minut później Domenico Criscito zastąpił na murawie autora asysty.

Z kolei Albert Gudmundsson i Eddie Salcedo w doliczonym czasie przypieczętowali wygraną miejscowych. Patryk Peda ze SPAL obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych. Genoa CFC jest wiceliderem tabeli Serie B.

25-letni Jagiełło poprawił swoje statystyki w trwającym sezonie. Do trzech zdobytych wcześniej bramek środkowy pomocnik dorzucił premierową asystę.

Genoa CFC - SPAL 3:0 (0:0)
1:0 - Radu Dragusin 77'
2:0 - Albert Gudmundsson 90+3'
3:0 - Eddie Salcedo 90+7'