Co za rakieta! Cudowny strzał Tomasiewicza [WIDEO]

Piast Gliwice wygrał 2:1 z Cracovią na własnym stadionie w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Cudownym golem na 1:0 popisał się Grzegorz Tomasiewicz.

Rafał Sierhej
Piast Gliwice już praktycznie do końca sezonu będzie musiał w każdym meczu walczyć na śmierć i życie o swój ligowy byt. Zespół prowadzony przez Aleksandara Vukovicia jest bowiem realnie zagrożony spadkiem.

Przed meczem z Cracovią Piast zajmował miejsce w strefie spadkowej. Dobre wyniki mogą uratować ekipę z Gliwic, w końcówce tabeli jest bowiem potężny ścisk punktowy. Motywację widać było w drugiej połowie meczu z Cracovią.

Ekipa Vukovicia bardzo szybko wyszła na prowadzenie. Trudno tu mówić o jakiejś cudownej akcji zespołowej, a raczej trzeba wyróżnić geniusz Grzegorza Tomasiewicza i indywidualne umiejętności strzelania z dystansu.

Defensywny pomocnik gospodarzy w 47. minucie spotkania dostał piłkę gdzieś na 25. metrze od bramki Cracovii. Przyjął futbolówkę, minął jednego rywala i uderzył idealnie za kołnierz próbującego interweniować bramkarza. To był przykład klasycznego spadającego liścia.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"