Bolesne zderzenie Michała Helika z liderem The Championship

W sobotę w The Championship zagrał jeden Polak. Drużyna Michała Helika - Huddersfield Town przegrała 0:4 z pierwszym w tabeli Burnley FC. Nie wystąpili Krystian Bielik, Przemysław Płacheta oraz Bartosz Białkowski.

Michał Helik Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
Otwierający strefę spadkową piłkarze Huddersfield Town wybrali się po drugie zwycięstwo z rzędu do Burnley. W poprzednim meczu zwyciężyli oni z Birmingham City, czym urealnili pozostanie w The Championship. Konfrontacja z liderem nie zapowiadała się jednak na proste zadanie. Gospodarze nawet na poziomie Premier League byli bardzo groźni na Turf Moor. Drużyna Michała Helika już w pierwszej połowie straciła trzy gole, co przekreśliło w praktyce zapunktowanie. Ostatecznie przegrała 0:4.

Krystian Bielik jeszcze niedawno cieszył się z przerwania długiej serii meczów bez zwycięstwa, tymczasem rozpoczęła się następna. Birmingham City zostało pokonane przez czterech ostatnich przeciwników. W sobotę rywalem było Luton, z którym klub Polaka notował w bliskiej przeszłości dobre wyniki. Tym razem skończyło się jednak rezultatem 0:1 po golu na początku drugiej połowy meczu. Bielik nie zagrał z powodu kontuzji.

Norwich City próbuje gonić zespoły ze strefy barażowej. Przed rozpoczęciem kolejki zespół Przemysława Płachety tracił tylko punkt do szóstego w tabeli klubu. O optymizm przed starciem z Cardiff City było łatwiej po trzech udanych meczach, ale i drużyna z Walii miała za sobą dwie wygrane. W rundzie jesiennej Norwich zostało pokonane przez Cardiff po długiej serii bez porażki z tym przeciwnikiem. Rewanż udał się gospodarzom. Bez kontuzjowanego Polaka prowadzili po pierwszej połowie 2:0 i utrzymali wynik.

Gracze Millwall FC bronili miejsca w strefie barażowej w meczu na wyjeździe ze Stoke City. Gospodarze prezentują nierówną formę, ale w dobrym dla siebie dniu potrafią być niebezpieczni dla topowych zespołów The Championship. Millwall nie przegrał ze Stoke od grudnia 2018 roku, a tym razem zwyciężył 1:0 dzięki strzałowi z początku meczu. Bartosz Białkowski był na ławce rezerwowych.