Co to była za interwencja! De Ligt uratował Bayern Monachium [WIDEO]

Bayern Monachium do przerwy remisował bezbramkowo z Paris Sait-Germain w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Nie byłoby tego wyniku bez kapitalnej interwencji De Ligta, który wybił piłkę lecącą do pustej bramki.

Rafał Sierhej
Dwumecz Bayernu Monachium z Paris Saint-Germain określony został hitem 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie jednak nie potwierdziło oczekiwań kibiców i obserwatorów.

Zdominowane zostało bowiem przez Bayern, który wygrał skromnie (1:0). To jednak wystarczyło, aby do Monachium wrócić w dobrym nastroju i z jakże ważną w tych rozgrywkach wyjazdową zaliczką.

Ta mogła zostać stracona już w pierwszej połowie meczu rewanżowego w Monachium. W 38. minucie w Manuela Neuera postanowił zabawić się zastępujący Niemca Yann Sommer. Szwajcar próbował spokojnie wyprowadzić piłkę z własnego pola karnego.

To doprowadził jednak do straty piłki. Ta trafiła pod nogi Vitinhi. Portugalczyk miał przed sobą pustą bramkę i gdy wydawało się, że może już unieść ręce w geście tryumfu nagle pojawił się Matthijs de Ligt. Holender uratował swoją drużynę, wybijając piłkę wślizgiem praktycznie z linii bramkowej.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"