Polak na ustach całych Włoch przez to, co zrobił przy karnym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Zdjęcie: Cudowna obrona rzutu karnego przez Drągowskiego
Twitter / Eleven Sports / Zdjęcie: Cudowna obrona rzutu karnego przez Drągowskiego
zdjęcie autora artykułu

Inter Mediolan już na początku meczu ligowego ze Spezią dostał rzut karny. Do piłki podszedł Lautaro Martinez. Mistrz świata został fenomenalnie zatrzymany przez Bartłomieja Drągowskiego.

[tag=38474]

Bartłomiej Drągowski[/tag] niejednokrotnie pokazywał już, że w aspekcie rzutów karnych to bramkarz najwyższej światowej klasy. W Serie A śmiało można mu przypisać łatkę eksperta od zatrzymywania wykonawców "jedenastek".

Kolejny raz popis swoich ponadprzeciętnych umiejętności w tym aspekcie bramkarskiego rzemiosła dał w meczu z Interem Mediolan. W 13. minucie goście dostali rzut karny przy stanie 0:0.

Do piłki podszedł Lautaro Martinez. Zwycięzca mundialu na turnieju w Katarze pokazał, że potrafi dobrze wykonywać karne. Tym razem musiał jednak uznać wyższość reprezentanta Polski, który cudownie zatrzymał strzał Argentyńczyka.

Lautaro uderzył mocno w lewą stronę Drągowskiego. Piłka leciała na wysokości idealnej dla golkipera. "Drążek" wyczuł intencje Lautaro, wybił się jak na sprężynach i nie pozwolił piłce wpaść do siatki.

ZOBACZ WIDEO: Fernando Santos wprost o problemach reprezentacji Polski. "Tak trudno jeszcze nie miał"

Czytaj także: Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli" Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty