Starcie Polaków w Ligue 1. Hat-trick w cztery minuty i ogromny błąd Mateusza Wieteski

Przemysław Frankowski będzie znacznie lepiej wspominać wczesne, niedzielne popołudnie. Jego Lens zwyciężyło 4:0 z Clermont. Jedna z trzech bramek Loisa Opendy została sprezentowana przez Mateusza Wieteskę.

Mateusz Wieteska Getty Images / Mateusz Slodkowski/DeFodi Images / Na zdjęciu: Mateusz Wieteska
W meczu drużyn z Ligue 1, które mają w kadrze Polaków, zagrali od początku Mateusz Wieteska z Clermont oraz Przemysław Frankowski z Lens. Obaj wystąpili w obronie, z tym że Wieteska jako centralna postać w trójce, a Frankowski na prawej stronie w czteroosobowej formacji. Na ławce rezerwowych Lens pozostał Łukasz Poręba, a Adam Buksa nie gra z powodu kontuzji.

Lens walczy o awans do Ligi Mistrzów, potrzebuje regularnie zdobywanych punktów do osiągnięcia celu. Clermont jest średniakiem z niewielką szansą na wejście do górnej połowy tabeli, ale też z bezpieczną przewagą nad zespołami w strefie spadkowej. Goście byli faworytami i wywiązali się ze swojego zadania.

Lens praktycznie zapewniło sobie komplet punktów między 31. a 35. minutą. To wtedy niezwykłym wyczynem popisał się Lois Openda. Napastnik zdobył klasycznego hat-tricka. Rozpoczął popis strzałem między nogami bramkarza po podaniu Angelo Fulginiego. Następnie on, a także Adrien Thomasson wykorzystali koszmarną stratę Clermont na własnej połowie boiska. 3:0 dla faworyta zrobiło się po tym, jak Lois Openda przeciął katastrofalne podanie Mateusza Wieteski w kierunku własnego bramkarza.

Lois Openda dopełnił dobry występ asystą przy golu na 4:0. Najważniejszy piłkarz meczu wycofał piłkę spod linii bramkowej do Alexisa Claude'a-Maurice'a, a ten w 76. minucie przymierzył w kierunku dalszego narożnika. Cieszył się trener Lens, ponieważ niewiele wcześniej wprowadził on strzelca gola z ławki rezerwowych. Już w 83. minucie pokazał się Mateusz Wieteska i nieomal zrehabilitował się za błąd z pierwszej połowy. Piłka po jego strzale z przewrotki zatrzymała się na poprzeczce.

Clermont Foot 63 - RC Lens 0:4 (0:3)
0:1 - Lois Openda 31'
0:2 - Lois Openda 34'
0:3 - Lois Openda 35'
0:4 - Alexis Claude-Maurice 76'

Clermont: Mory Diaw - Cheick Oumar Konate, Mateusz Wieteska, Florent Ogier - Jim Allevinah, Yohan Magnin, Maxime Gonalons (62' Johan Gastien), Neto Borges - Muhammed Cham (62' Jeremie Bela), Aiman Maurer (77' Baila Diallo) - Komnen Andrić (62' Grejonh Kyei)

Lens: Brice Samba - Przemysław Frankowski, Jonathan Gradit, Kevin Danso, Massadio Haidara (46' Deiver Machado) - Salis Abdul Samed, Seko Fofana (78' Jean Emile Onana) - Florian Sotoca, Adrien Thomasson (74' Alexis Claude-Maurice), Angelo Fulgini (74' David Costa) - Lois Openda (81' Remy Labeau Lascary)

Żółte kartki: Neto Borges (Clermont) oraz Haidara, Machado (Lens)