Bednarek kontuzjowany. Dramaturgia w Southampton i thriller w Wolverhampton

Sześć goli obejrzeli kibice na St. Mary's Stadium. Southampton przegrywał już dwoma bramkami z Tottenhamem, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania w samej końcówce. Sporo działo się też w Wolverhampton, gdzie wygrało Leeds United.

Tomasz Galiński
Jan Bednarek PAP/EPA / ABIR SULTAN / Na zdjęciu: Jan Bednarek
W 27. minucie meczu Southampton - Tottenham Hotspur kontuzji doznał Jan Bednarek. Przy próbie interwencji po jednym z rzutów rożnych został mocno trafiony w żebra przez Cristiana Romero. Polak podjął jeszcze próbę powrotu na boisko, jednak bardzo szybko okazało się, że nie da rady kontynuować gry. Pokazywał, że ból sprawiało mu nawet oddychanie.

Już bez Bednarka na boisku Southampton stracił gola. W doliczonym czasie do pierwszej połowy po podaniu Son Heung-mina kompletnie niepilnowany w polu karnym znalazł się Pedro Porro i potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Wyrównanie nadeszło w pierwszej akcji po przerwie, gdy Che Adams trafił z bliska po podaniu Theo Walcotta. I choć gospodarze przeważali, to jako kolejni ukąsili przyjezdni, a konkretnie Harry Kane, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej flanki.

Później swojego pierwszego gola w Premier League strzelił Ivan Perisić i wydawało się, że londyńczycy mają wszystko pod kontrolą, ale o emocje zadbał Walcott, zdobywca bramki kontaktowej. A żeby tego było mało w 90. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy i z jedenastu metrów nie pomylił się James Ward-Prowse, zapewniając punkt swojej drużynie.

Dość nieoczekiwanie wyjazdowe zwycięstwo w Wolverhampton odniósł zespół Leeds United, dzięki czemu goście oddalili się od strefy spadkowej, choć i tu dramaturgia była duża. Z kolei AFC Bournemouth po zeszłotygodniowym wyskoku i pokonaniu Liverpoolu wrócił do szarej rzeczywistości i zdecydowanie przegrał na wyjeździe z Aston Villą 0:3. W ekipie z Villa Park całe spotkanie rozegrał Matty Cash. W ostatnim meczu Brentford zremisował 1:1 z kolejnym zespołem walczącym o utrzymanie - Leicester City.

Aston Villa - AFC Bournemouth 3:0 (1:0)
1:0 Douglas Luiz 7'
2:0 Jacob Ramsey 80'
3:0 Emiliano Buendia 89'

Brentford FC - Leicester City 1:1 (1:0)
1:0 Mathias Jensen 32'
1:1 Harvey Barnes 52'

Southampton FC - Tottenham Hotspur 3:3 (0:1)