Kolosalna różnica! Ten szczegół różni reprezentację Polski od Albańczyków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej) i Sebastian Szymański
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej) i Sebastian Szymański
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski to zespół z zupełnie innej półki niż Albańczycy. Obie ekipy dzielą miliony euro. Dane są bezlitosne.

Już 27 marca "Biało-Czerwoni" zmierzą się z Albanią w ramach el. do Euro 2024. Dla podopiecznych Fernando Santosa to świetna okazja do rehabilitacji po fatalnej kompromitacji w meczu z Czechami (1:3).

Polacy kolejny raz przystąpią do spotkania w roli faworyta. Tym razem na własnym terenie, bowiem pojedynek zostanie rozegrany na PGE Narodowym. Na papierze za "Biało-Czerwonymi" przemawia skład personalny, a co za tym idzie także i wartość zespołu.

Obie ekipy "dzieli" bowiem aż 178 mln euro, bazując na danych TransferMarkt. Drużyna znad Wisły przewyższa wyceną swoich rywali aż prawie czterokrotnie. Już sam Piotr Zieliński w połączeniu z Robertem Lewandowskim mogą kosztować więcej niż cały zespół Albańczyków.

ZOBACZ WIDEO: Zaskakujące opinie nt. Roberta Lewandowskiego. Oto co napisali Hiszpanie

Inny świat

Najdroższym zawodnikiem w albańskiej drużynie jest Kristjan Asllani. 21-latek na co dzień występuje w barwach Interu Mediolan, gdzie dotąd rozegrał 12 ligowych spotkań. Jego młody wiek w połączeniu z aktualną dyspozycją sprawił, że wspomniany portal ocenia jego wartość na 12 mln euro.

Następne miejsce w rankingu zajmuje postać, z którą na Półwyspie Bałkańskim także wiążę się spore nadzieje. Mowa tutaj o 23-letnim Marashu Kumbulli. W 2021 roku defensor przeniósł się z Hellas Werony do AS Romy.

W Rzymie jednak za wiele nie gra. Do teraz wystąpił bowiem jedynie w sześciu meczach Serie A, stąd też jego wycena opiewa na raptem dziewięć mln.

Mówiąc o wartości rynkowej reprezentantów Albanii, nie można nie wspomnieć o Myrto Uzunim (27 l.) oraz Nedim Bajramim (24 l.). Pierwszy z panów jest zawodnikiem hiszpańskiej Granady, z kolei 24-latek za swój kolejny, piłkarski kierunek obrał Sassuolo. Obu różni wiek, ale nie cena, która sięga ośmiu mln euro.

Wspomniani gracze znacznie "odstają" od pozostały kadrowiczów w tej klasyfikacji. Przykładowo Ivan BalliuElseid Hysaj czy Thomas Strakosha są zdaniem źródła, warci jedynie cztery mln, co jest bardzo niską kwotą jak na światowe standardy.

Przepaść

"Biało-Czerwoni" to zupełnie inna, finansowa półka. Dwoma najdroższymi graczami Santosa są Robert Lewandowski i Piotr Zieliński. Kluby chcące ich zakupić musiałyby sięgnąć nieco głębiej do kieszeni, wykładając na stół co najmniej 40 mln euro za każdego z nich.

Wycena "Lewego" w ostatnim czasie nieco spadła. Spory wpływ na to ma jego wiek. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku "Ziela". Pomocnik Napoli jest sześć lat młodszy od kapitana polskiej ekipy, a w dodatku ostatnio błyszczy na boisku. Niewykluczone więc, że może on wkrótce przegonić "RL9" w tej statystyce.

Trzecim najdroższym piłkarzem reprezentacji Polski jest Matty Cash (22 mln). Ale niewiele mniejszą wartością od niego może pochwalić się 23-letni obrońca Arsenalu, Jakub Kiwior (20 mln). Najlepszą piątkę rankingu zamyka z kolei Nicola Zalewski, którego cena sięga 15 mln euro.

Początek meczu 2. kolejki eliminacji Euro 2024 (Polska - Albania) już w poniedziałek o godz. 20:45. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty.

Rewolucja. Takim składem mamy zagrać z Albanią Ekspert nie ma wątpliwości. Ten piłkarz powinien grać od początku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty