Szczególny moment przed meczem kadry. PZPN uhonorował bohatera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Maria Nowacka / Na zdjęciu: Marcin Oleksy
Materiały prasowe / Maria Nowacka / Na zdjęciu: Marcin Oleksy
zdjęcie autora artykułu

Niedawno cały piłkarski świat usłyszał o Marcinie Oleksym. Ampfutbolista pojawił się na PGE Narodowym przy okazji meczu Polska - Albania.

Piłkarska reprezentacja Polski wróciła na PGE Narodowy w Warszawie, gdzie swego czasu spisywała się rewelacyjnie. Pomimo porażki 1:3 na wyjeździe z Czechami, poniedziałkowy mecz z Albanią cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kibiców.

Na spotkanie w ramach eliminacji Euro 2024 został również zaproszony wyjątkowy gość. Marcin Oleksy ma swoje pięć minut. Przed miesiącem pojawił się przecież w Zurychu i odebrał nagrodę im. Ferenca Puskasa przeznaczoną dla autora najładniejszej bramki w minionym roku.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Oleksy pojawił się na murawie w towarzystwie prezesa PZPN Cezarego Kuleszy oraz sekretarza generalnego federacji Łukasza Wachowskiego. Z rąk działaczy ampfutbolista odebrał pamiątkową koszulkę reprezentacji Polski.

"Przed meczem była również chwila, aby docenić i nagrodzić zawodnika Amp Futbol Polska - Marcina Oleksego, za zdobycie Nagrody FIFA im. Ferenca Puskasa" - napisano na profilu twitterowym "Łączy nas piłka".

Przypomnijmy, że 35-latek był pierwszym ampfutbolistą w historii, który wygrał w plebiscycie organizowanym przez międzynarodową federację piłkarską.

ZOBACZ WIDEO: Tego gola można oglądać i oglądać. Ależ uderzył

Czytaj także: Będziesz zaskoczony. Zobacz, kto stał przy autobusie polskich piłkarzy Tak wyglądała szatnia Polaków tuż przed meczem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty