Sensacyjny zwrot akcji ws. Zielińskiego. Media są niemal pewne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Getty Images / / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
zdjęcie autora artykułu

Piotr Zieliński znajduje się w końcowym etapie trwania swojego kontraktu z SSC Napoli. Zdaniem "Corierre dello Sport" Polak jest chętny na przedłużenie umowy z niższą pensją.

W tym artykule dowiesz się o:

Latem minionego roku o przyszłości Piotra Zielińskiego mówiło się bardzo dużo. Wówczas raczej jednak media spodziewały się, że miniony sezon był już dla Polaka ostatnim w barwach SSC Napoli.

"Zielu" jednak bardzo mocno pokochał Neapol i nie interesowały go wszelkie propozycje, które spływały do jego agenta. Mówiło się przede wszystkim o zainteresowaniu bogatych angielskich klubów.

Polak nie miał zamiaru się nigdzie ruszać. Zieliński ma być spokojny i na razie skupiać się na dokończeniu fantastycznego sezonu. Jego umowa wygasa w czerwcu 2024 roku, więc na rozmowy jest jeszcze dużo czasu.

Zdaniem "Corierre dello Sport" nastawienie Zielińskiego w kwestii przedłużenia kontraktu się zmieniło. 28-letni pomocnik ma być bardzo otwarty na prolongowanie nowego porozumienia na innych warunkach.

Obecnie Zieliński zarabia, według mediów, około 3,7 milionów euro. Dziennikarze donoszą jednak, że Polak ma być gotowy na obniżkę swojej pensji, aby tylko pozostać w klubie spod Wezuwiusza.

Zieliński w Neapolu jest już od sierpnia 2016 roku. Wówczas Napoli zapłaciło za młodego pomocnika 16 milionów euro. W tym czasie zagrał w 317 meczach. Strzelił w nich 47 goli oraz zanotował 43 asysty.

Czytaj także: Z mundialu będą wracać w strachu. Grozi im nawet kara śmierci Tragedia w Katarze. Pojechał tam, by zajmować się mundialem

ZOBACZ WIDEO: Oceniamy reprezentację Polski pod Santosem. Wymownie o Lewandowskim - Z Pierwszej Piłki #35

Źródło artykułu: WP SportoweFakty