Polacy błysnęli skutecznością. Dwa trafienia na zapleczu Serie A

Adrian Benedyczak przyczynił się do zwycięstwa 2:1 Parmy nad Palermo. Marcin Listkowski również wpisał się na listę strzelców, ale jego Brescia musiała uznać wyższość Ascoli (3:4).

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
W meczu rozgrywanym na Stadio Ennio Tardini na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 32. minuty. Adrian Benedyczak świetnie odnalazł się w polu karnym po wrzutce Luki Zanimacchii i sprytnym strzałem nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na interwencję. Po chwili Eodardo Soleri doprowadził do remisu.

Autorem jedynego gola w drugiej połowie był natomiast Woyo Coulibaly, dzięki któremu Parma wygrała 2:1 z Palermo. Benedyczak w sobotę poprawił swój dorobek na poziomie Serie B. Polski napastnik rozegrał 25 spotkań, a na swoim koncie zapisał cztery trafienia oraz asystę.

Tego samego dnia Marcin Listkowski strzelił swojego premierowego gola w barwach Brescii Calcio. W 19. minucie starcia wyjazdowego z Ascoli ofensywny pomocnik celnie uderzył przy bliższym słupku i otworzył wynik.

Potem rozwiązał się worek z bramkami. Po meczu pełnym zwrotów akcji przyjezdni przegrali 3:4 na terenie Ascoli. Przypomnijmy, że Listkowski przebywa tylko na wypożyczeniu z US Lecce do Brescii.

Parma Calcio 1913 - US Palermo 2:1 (1:1)
1:0 - Adrian Benedyczak 32'
1:1 - Edoardo Soleri 41'
2:1 - Woyo Coulibaly 77'

Ascoli Calcio - Brescia Calcio 4:3 (1:1)
0:1 - Marcin Listkowski 19'
1:1 - Pedro Mendes 43'
2:1 - Francesco Forte 47'