Piotr Zieliński nie pomógł. Demolka w przedsmaku ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

To duża niespodzianka. Ustępujący mistrzowie Włoch, AC Milan, dali lekcję głównemu pretendentowi do tytułu SSC Napoli, pokonując lidera Serie A na jego terenie 4:0.

Michał Piegza
Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
W Serie A Napoli mknie po pierwszy od lat tytuł. Milan ostatnio nie potrafi wygrywać, ale wciąż marzy o 4. miejscu.

Ligowa potyczka była przedsmakiem ćwierćfinałowego dwumeczu w Lidze Mistrzów, który rozegrany zostanie już wkrótce.

Gospodarze przystępowali do potyczki osłabieni brakiem Victora Osimhena. Jak się okazało, nieobecność tego zawodnika miała spory wpływ na grę lidera Serie A.

Goście od początku pokazywali, że przyjechali do Neapolu po komplet punktów. Już w 3. minucie Theo Hernandez z lewej strony dograł do Brahima  Diaza, ten jednak uderzył w zasięgu Alexa Mereta. W odpowiedzi w 8. minucie Piotr Zieliński podał do Giovanniego Simeone, który huknął ponad bramką.

Dziewięć minut później mistrzowie Włoch prowadzili. Diaz zagrał do Rafaela Leao, a ten w sytuacji sam na sam podcinką uderzył ponad bramkarzem. Napoli po stracie gola nie było w stanie odpowiedzieć gościom. Minęło osiem minut i Neapol doznał kolejnego szoku.

W 25. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony piłka odbijała się od zawodników Milanu i Napoli. W końcu dotarła pod nogi Diaza, ten nawinął obrońcę i uderzył do bramki. Alex Meret nie miał nic do powiedzenia.

Po stracie drugiej bramki to goście mogli zdobyć kolejną. W 43. minucie po strzale Diaza niewiele brakowało, aby piłka ponownie znalazła się w bramce strzeżonej przez Mereta. W odpowiedzi po raz kolejny przestrzelił Giovanni Di Lorenzo.

Po zmianie Napoli starało się atakować, ale to goście byli konkretniejsi. W 50. minucie strzał Oliviera Girouda przeleciał tuż obok słupka. Sześć minut później gospodarze mogli złapać kontakt bramkowy. Zagranie do Mario Ruiego, ten uderzył z okolic pola bramkowego. Bramkarz odbił piłkę twarzą.

W 59. minucie było już po emocjach. Z piłką w pole karne wpadł Leao i uderzył w kierunku dalszego słupka. To nie był koniec. W 67. minucie Alexis Saelemaekers z po rajdzie z łatwością znalazł sobie miejsce do uderzenia z kilku metrów i pokonał Mereta.
Przy stanie 0:4 Napoli nie wierzyło w możliwość odmiany swojego losu.

Milan szukał piątego trafienia. W 73. minucie strzał z dystansu Alexis Saelemaekersa, Meret zdołał sparować. Gospodarze nie byli w stanie poważniej zagrozić Mike'owi Maignanowi.

Ustępujący mistrzowie Włoch wygrali w Neapolu 4:0 i pokazali, że w ćwierćfinale Ligi Mistrzów lidera Serie A będzie czekała niezwykle trudna przeprawa. Psychologiczna przewaga jest po stronie zespołu z Mediolanu.

SSC Napoli - AC Milan 0:4 (0:2)
0:1 - Rafael Leao 17'
0:2 - Brahim Diaz 25'
0:3 - Rafael Leao 59'
0:4 - Alexis Saelemaekers 67'

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kim Min Jae (81' Juan Jesus), Mario Rui - Andre-Franck Zambo Anguissa, Stanislav Lobotka (67' Eljif Elmas), Piotr Zieliński (67' Tanguy Ndombele) - Matteo Politano (67' Hirving Lozano), Giovanni Simeone (76' Giacomo Raspadori), Chwicza Kwaracchelia.

AC Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Fikayo Tomori, Simon Kjaer, Theo Hernandez  Ismael Bennacer (83' Tiemoue Bakayoko), Sandro Tonali - Brahim Diaz (57' Alexis Saelemaekers), Rade Krunić (83' Charles De Ketelare), Rafael Leao (73' Divock Origi) - Olivier Giroud (73' Ante Rebić).

Żółte kartki: Lobotka (Napoli) oraz Giroud, Krunić (Milan).