Lewandowski i "Bolesne KO". Wymowna okładka po klęsce Barcelony

FC Barcelona nie zagra w finale Pucharu Króla. Na Camp Nou Blaugrana przegrała z Realem Madryt aż 0:4. Kataloński dziennik "Sport" mecz podsumował czarną okładką z ogromnym napisem: "bolesne KO". Na zdjęciu jest też Robert Lewandowski.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski / okładka dziennika Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Robert Lewandowski / okładka dziennika
W pierwszym półfinałowym meczu FC Barcelona wygrała 1:0 z Realem Madryt. Mecz rozegrano na Santiago Bernabeu i Katalończycy nie ukrywali zadowolenia z tak korzystnego rezultatu wywiezionego ze stolicy Hiszpanii. W rewanżu Blaugrana miała bronić przewagi i walczyć o awans do finału Pucharu Króla.

Od początku Barca przeważała i robiła wszystko, by zrealizować swoją taktykę. Jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy cios zadał Vinicius Junior, który wykorzystał kontrę Realu. To był przełomowy moment spotkania na Camp Nou. Potem już Barcelona nie zdołała się podnieść.

Po przerwie Real - a konkretnie Karim Benzema - nie dał już szans Barcelonie. Francuski napastnik skompletował hat-tricka. Królewscy wygrali 4:0. Po raz pierwszy od 60 lat Barca straciła na Camp Nou cztery gole w starciu z Realem.

Katalońskie media są w rozpaczy po tak wysokiej porażce. Na okładce czwartkowego wydania dziennika "Sport" dominuje czarny kolor i wielki napis "bolesne KO". Jest też zdjęcie załamanego Roberta Lewandowskiego, który w starciu z Realem nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Real w finale Pucharu Króla zagra z Osasuną Pampeluna. Spotkanie rozegrane zostanie 6 maja w Sewilli.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy spodziewałeś się tak wysokiej porażki FC Barcelony z Realem Madryt?