Popis nieskuteczności Realu Madryt. Rywala złamał obrońca

Piłkarze Realu Madryt długo męczyli się w Kadyksie. Obrona Cadizu została złamana dopiero w 71. minucie, kiedy gola zdobył Nacho. Ostatecznie Królewscy zwyciężyli 2:0.

Michał Piegza
Luka Modrić PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Luka Modrić
Real Madryt szanse na mistrzostwo Hiszpanii ma niewielkie. Królewscy muszą skupić się na obronie 2. miejsca, Atletico cały czas goni mistrza. Cadiz walczy z kolei o utrzymanie.

Od początku przewagę uzyskali goście. Jednak Królewskim w sobotni wieczór brakowało skuteczności. W 5. minucie strzał Karima Benzemy, po którym piłka odbiła się od rywala i obok słupka wyszła na rzut rożny.

Gracze Cadizu siedem minut później mogli odpowiedzieć Królewskim. Alfonso Espino znalazł się w polu karnym, strzał lewą nogą i piłka zatrzymała się na słupku.

W 16. minucie pokazał się Marco Asensio, którego strzał odbił David Gill. Bramkarz Cadizu był bohaterem swojej drużyny. W 18. minucie golkiper obronił uderzenie Benzemy. W 25. przymierzył Rodrygo i o rykoszecie bramkarz omal nie został przelobowany. Gil był czujny i wybił piłkę na korner. Dziesięć minut później z pięciu metrów strzelał Benzema, w poprzeczkę. W 40. Gil po raz kolejny zatrzymał Rodrygo.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Wciąż aktywniejsi w ataku byli Królewscy, brakowało im jednak skuteczności. W 50. minucie sytuację sam na sam z Gilem ponownie zmarnował Rodrygo. Brazylijczyk w 57. minucie nie trafił niemal do pustej bramki, do której miał kilka metrów.

Cadiz odpowiedział raz, kiedy w 64. minucie strzał Chrisa Ramosa odbił Thibaut Courtois, na dobitkę nie pozwolili obrońcy. Dziesięć minut później przed kolejną szasną stanął Benzema. Próba Francuza tym razem zatrzymała się na słupku.

Defensywa gospodarzy skapitulowała w 72. minucie. Przed polem karnym piłkę otrzymał Nacho i popisał się precyzyjnym uderzeniem. Piłka przy słupku wpadła do bramki Cadizu!

Cztery minuty później mecz zamknął Marco Asensio. Po kontrze zagranie w pole karne, a Asensio precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza.

Gospodarze do końca walczyli o kontaktowego gola, ale losów potyczki nie byli w stanie odmienić.

Cadiz CF - Real Madryt 0:2 (0:0)
0:1 - Nacho 72'
0:2 - Marco Asensio 76'

Cadiz CF: David Gill - Raul Parra (55' Jorge Mere), Luis Hernandez, Alfonso Espino, Fali Jimenez - Theo Bongonda, Fede San Emeterio (70' Alex Fernandez), Ruben Alcaraz, Ruben Sobrino (70' Roger Marti) - Chris Ramos (78' Alvaro Negredo), Sergi Guardiola (70' Ivan Alejo).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez (67' Eduardo Camavinga), Antonio Ruediger, Eder Militao, Nacho - Federico Valverde (80' Luka Modrić), Aurelien Tchouameni, Dani Ceballos - Marco Asensio, Karim Benzema, Rodrygo Goes (80' Eden Hazard).

Żółta kartka: Alcaraz (Cadiz).

Sędzia: Jesus Gil Manzano.