Kłopoty Lecha Poznań. Poważny błąd Bednarka przy golu [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Viaplay / Zdjęcie: Gol Gonzaleza
WP SportoweFakty / Viaplay / Zdjęcie: Gol Gonzaleza

Lech Poznań do przerwy przegrywał 1:2 w ćwierćfinałowym meczu Ligi Konferencji Europy z Fiorentiną. Gola na 2:1 dla gości strzelił Nicolas Gonzalez, który doskonale uderzył piłkę w kozioł głową. W drugiej połowie Bonaventura podwyższył na 3:1.

Dwumecz Lecha Poznań z ACF Fiorentina miał od początku jednego faworyta. Tym był rzecz jasna włoski zespół, który do Poznania przyjechał w bardzo dobrej formie i z dużą motywacją do zwycięstwa.

Po 20 minutach spotkania na tablicy wyników mieliśmy wynik 1:1. Wydawało się, że na przerwę oba zespoły zejdą z remisem. Wówczas jednak poważny błąd w kryciu popełniła defensywa "Kolejorza".

W końcówce pierwszej części Fiorentina dośrodkowała piłkę w pole karne zespołu z Poznania na dalszy słupek. Tam pojedynek główkowy niestety przegrał boleśnie Pedro Rebocho, którego przeskoczył Nicolas Gonzalez.

Argentyńczyk swoim przewyższeniem nad defensorem Lecha zdołał wypracować sobie bardzo dobrą okazję do oddania strzału. Piłka po jego uderzeniu głową wpadła w kozioł i interweniujący Filip Bednarek, mimo że miał ją na palcach, nie dał rady wybić futbolówki na rzut rożny.

Lech w drugą połowę wszedł z wyraźnym optymizmem, ale niestety ten szybko został zgaszony. W 58 minucie pięknym strzałem na 3:1 podwyższył Bonaventura, a pięć minut później z dużego dystansu po ziemi uderzył Ikone. Tutaj Bednarek z pewnością mógł zrobić zdecydowanie więcej. Ta piłka nie powinna wpaść do siatki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty