Akcja i reakcja na początek kolejki w Fortuna I lidze

Resovia objęła prowadzenie w meczu z Chrobrym Głogów, ale nacieszyła się przewagą tylko przez trzy minuty. W pojedynku otwierającym kolejkę Fortuna I ligi padł remis 1:1.

Kamil Antonik (Resovia) w akcji WP SportoweFakty / Karol Słomka / Kamil Antonik (Resovia) w akcji
Resovia wygrała w poprzedniej kolejce 6:0 ze Skrą Częstochowa. Po tym meczu przewaga zespołu nad strefą spadkową powiększyła się do sześciu punktów, co dało mu odrobinę spokoju. Jednocześnie taka sama była strata Resovii do kolejnego przeciwnika Chrobrego, który w rundzie wiosennej ma problem z punktowaniem. W tym roku drużyna zdobyła sześć "oczek" w dziewięciu kolejkach.

Rzeszowianie wygrali w trzech z poprzednich pięciu spotkań i starali się pójść za uderzeniem. Z kolei Chrobry od siedmiu serii gier nie pokonał żadnego przeciwnika.

W pierwszej połowie drużyny wymieniły się ciosami. Jako pierwsza uderzyła przeciwnika Resovia, a Maciej Górski strzelił na 1:0 w 20. minucie po dośrodkowaniu Rafała Mikulca strąconym przez Bartłomieja Eizencharta. Gospodarze nie nacieszyli się prowadzeniem, ponieważ już w 23. minucie Patryk Mucha doprowadził do remisu 1:1. Wykonał on dobitkę strzału zatrzymanego przez bramkarza Pawła Łakotę.

Pozostało jeszcze sporo czasu na zadanie przeciwnikowi drugiego ciosu, ale nie zrobiła tego żadna z ekip. Nie dobiegła końca pierwsza połowa i piłka trafiła w słupek Resovii. W jednej z sytuacji zawodnicy Chrobrego domagali się przyznania im rzutu karnego, ale sędzia nie zdecydował się na to po zobaczeniu powtórek. Rzeszowianie odpowiedzieli nieznacznie niecelnymi uderzeniami Bartłomieja Eizencharta oraz Jakuba Sylvestra.

Resovia - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
1:0 - Maciej Górski 20'
1:1 - Patryk Mucha 23'

Resovia: Paweł Łakota - Łukasz Seweryn, Aleksander Komor, Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski, Rafał Mikulec (88' Kamil Antonik), Mehdi Lehaire (82' Radosław Kanach), Bartłomiej Wasiluk, Marek Mróz, Bartłomiej Eizenchart (72' Pedro Vieira), Maciej Górski (72' Jakub Sylvestr)

Chrobry: Damian Węglarz - Mateusz Ozimek (80' Artur Bogusz), Albert Zarówny, Jaka Kolenc, Jakub Kuzdra, Patryk Mucha, Mateusz Machaj (80' Rafał Wolsztyński), Miłosz Jóźwiak (63' Jakub Górski), Robert Mandrysz, Sebastian Górski, Sebastian Steblecki (70' Kamil Wojtyra)

Żółte kartki: Hoogenhout, Komor (Resovia)

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)

Czy Resovia utrzyma się w tym sezonie w Fortuna I lidze?