Polacy w ligach zagranicznych: Bramka Pawła Abbotta

Po spowodowanej przerwie na mecze międzypaństwowe, zawodnicy wrócili na europejskie boiska. Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramkę zdobył Paweł Abbott (Oldham Athletic). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 28 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Paweł Abbott (Oldham Athletic) zdobył bramkę w meczu przeciwko Southampton 1:3 (0:2). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 65. minucie. W drużynie Southampton cały mecz z perspektywy ławki rezerwowej oglądał Bartosz Białkowski, a Marka Saganowskiego zabrakło w osiemnastce meczowej.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Bolton Wanderers (2:1)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - poza kadrą w meczu ligowym z Birmingham City (3:1)

The Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 61. minuty w meczu ligowym z Newcastle (1:0)
Grzegorz Rasiak (Reading) - od 72. minuty w meczu ligowym z WBA (1:3)

League One
Marek Saganowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Oldham (3:1)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Oldham (3:1)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Southampton (1:3)

Leauge Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Barnet (2:0)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut w meczu ligowym z Red Bull Salzburg (1:0)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Sporting Charleroi (2:0)
Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - 90 minut w meczu ligowym z Cercle Brugge (1:1)

Dania

Arkadiusz Onyszko (FC Midtjylland) - 90 minut w meczu ligowym z Brondby (1:1)

Francja

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Bordeaux (1:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Bordeaux (1:0)
Ludovic Obraniak (Lille OSC) - poza kadrą w meczu ligowym z Rennes (0:0)

Grecja

Marcin Baszczyński (Atromitos) - od 15. minuty w meczu ligowym z Levadiakos (3:0)
Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Panionios (0:2)
Roger (AEK) - od 63. minuty w meczu ligowym z Panthrakikos (3:2)
Mariusz Kukiełka (Skoda Xanthi) - od 82. minuty w meczu ligowym z Larisa (0:2)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z Larisa (0:2)
Arkadiusz Malarz (Larisa) - 90 minut w meczu ligowym z Skoda Xanthi (2:0)
Mirosław Sznaucner (PAOK) - poza kadrą w meczu ligowym z PAS Ioannina (2:0)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - od 77. minuty w meczu ligowym z Asteras (3:0)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z VVV Venlo (1:1)
Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą w meczu ligowym z PSV (0:1)
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z ADO Den Haag (1:1)

Jupiler Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - od 71. minuty w meczu ligowym z FC Zwolle (3:0)

Niemcy

Bundesliga

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z HSV (0:0)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z HSV (0:0)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 85. minuty w meczu ligowym z VfL Bochum (2:0)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Nuernberg (0:3)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - poza kadrą w meczu ligowym z Nuernberg (0:3)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - od 81. minuty w meczu ligowym z Eintracht Frankfurt (1:2)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - poza kadrą w meczu ligowym z Arminia Bielefeld (0:1)

Rosja

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z Tom Tomsk (0:1)
Krzysztof Łągiewka (Kubań Krasnodar) - poza kadrą w meczu ligowym z Zenitem (0:2)
Rafał Murawski (Rubiń Kazań) - 90 minut w meczu ligowym z FK Chimki (2:1)

Rumunia

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - do 78. minuty w meczu ligowym z Politehnica Iasi (2:0)
Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - poza kadrą w meczu ligowym z Politehnica Iasi (2:0)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Motherwell (0:0)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Motherwell (0:0)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - rezerwowy w meczu ligowym z Aberdeen (1:1)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - 90 minut w meczu ligowym z Manisaspor (1:0)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - poza kadrą w meczu ligowym z Karpaty Lwów (5:1)
Marcin Burkhardt (Metalist Charków) - od 74. minuty w meczu ligowym z Illicziwec Mariupol (2:0)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Cagliari (2:1)