Skra wróciła do Częstochowy. Nie uczciła tego zwycięstwem

W dwóch meczach na zapleczu PKO Ekstraklasy doszło do podziału punktów. Skra Częstochowa zremisowała 1:1 z Odrą Opole, a konfrontacja Puszczy Niepołomice z Resovią zakończyła się bezbramkowym wynikiem.

radość piłkarzy Skry Częstochowy WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Skry Częstochowy
Skra dostała zgodę na rozgrywanie meczów na własnym stadionie po długich niedogodnościach. Przez większą część sezonu podejmowała ona przeciwników w Bełchatowie. Przeprowadzka ma pomóc Skrze w wywalczeniu utrzymania na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Konfrontacja z Odrą Opole miała duże znaczenie w kontekście walki o pozostanie w lidze. Odra znajduje się blisko strefy spadkowej, ale jest na bezpiecznym miejscu. W 25. minucie drużyna z Oleskiej zdobyła prowadzenie 1:0 strzałem Konrada Nowaka po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego. Skra ruszyła do odrabiania strat i długi pościg zakończył się powodzeniem. W 74. minucie Piotr Nocoń strzelił na 1:1 w podbramkowym zamieszaniu.

Ostatnie w sobotę pierwszoligowe spotkanie zakończyło się bezbramkowym wynikiem. Puszcza Niepołomice nie zdołała umieścić piłki w siatce Resovii, również ataki przyjezdnych okazały się bezowocne.

Puszcza była groźniejsza przede wszystkim w drugiej połowie, jednak jej piłkarze byli nieskuteczni. Na ich drodze do zdobycia prowadzenia stawał dwukrotnie Branislav Pindroch. Bramkarz Resovii był w wysokiej formie. W 70. minucie było jeszcze ciekawie po płaskim dośrodkowaniu Huberta Tomalskiego, ale nie potrafił go wykorzystać odrobinę spóźniony Kamil Zapolnik.