Ależ to zrobili! Piękna akcja Polaków w MLS [WIDEO]

Polscy piłkarze zapewnili Charlotte FC zwycięstwo w spotkaniu z Columbus Crew. Kamil Jóźwiak precyzyjnie dograł piłkę, a Karol Świderski uderzył tak, że ręce same składały się do oklasków. Zobaczcie piękną bramkę reprezentanta Polski!

Michał Fabian
bramka Karola Świderskiego (Charlotte FC) w meczu z Columbus Crew Twitter / MLS / Na zdjęciu: bramka Karola Świderskiego (Charlotte FC) w meczu z Columbus Crew
W 37. minucie meczu na Bank America Stadium w Charlotte Kamil Jóźwiak ruszył prawym skrzydłem. Miał sporo miejsca i czasu, by dokładnie dośrodkować. Nadbiegający Karol Świderski uderzył z pierwszej piłki i... trafił idealnie. W samo okienko!

Charlotte FC objęło prowadzenie w spotkaniu z Columbus Crew. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w tym meczu. Akcja Polaków dała gospodarzom zwycięstwo.

Dla Karola Świderskiego było to drugie trafienie w tym sezonie w Major League Soccer. Wcześniej - 9 kwietnia - wpisał się na listę strzelców w meczu z Real Salt Lake, ale jego drużyna przegrała 1:3. Z kolei przed tygodniem asystował przy golu Jóźwiaka (w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Colorado Rapids - więcej TUTAJ>>).

Świderski przebywał na boisku do 77. minuty, zaś Jóźwiak do 87. minuty. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Jan Sobociński.