Przełamanie Świderskiego za oceanem. Polak przymierzył z dystansu [WIDEO]

Karol Świderski doczekał się pierwszego trafienia w bieżącym sezonie Major Soccer League. Jego Charlotte FC poległo 1:3 w starciu z Realem Salt Lake.

Rafał Szymański
gol Świderskiego Twitter / Charlotte FC / Na zdjęciu: gol Świderskiego
Pierwsza połowa meczu należała do drużyny przyjezdnych. Charlotte FC wypracowało sobie jednobramkową przewagę za sprawą Karola Świderskiego, który błysnął formą strzelecką w 27. minucie.

Reprezentant Polski długo się nie zastanawiał po zagraniu Bendera Benda przed polem karnym. Świderski przełożył sobie piłkę na lewą nogę i celnie uderzył z kilkunastu metrów. Zac MacMath nie był w stanie skutecznie interweniować.

Po kwadransie przerwy Real Salt Lake City był stroną przeważającą. W sześciominutowym odstępie zwycięstwo gospodarzom zapewnili kolejno: Pablo Ruiz, Anderson Julio oraz Jefferson Savarino. Charlotte FC musiało pogodzić się z porażką i zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej Major League Soccer.

W nocy z soboty na niedzielę Świderski trafił do siatki pierwszy raz w trwających rozgrywkach. Kadrowicz rozegrał 66 minut. Mecz nie dokończył Kamil Jóźwiak - skrzydłowy został zmieniony w 77. minucie. Z kolei Jan Sobociński nie znalazł się w kadrze gości na to spotkanie.

Real Salt Lake - Charlotte FC 3:1 (0:1)
0:1 - Karol Świderski 27'
1:1 - Pablo Ruíz 56'
2:1 - Anderson Julio 59'
3:1 - Jefferson Savarino 62'

Warta Poznań zbyt późno ruszyła w derbach. "Słowa z przerwy nie nadają się do cytowania"

Czy Świderski będzie najskuteczniejszym graczem Charlotte FC?