III liga. Piąty raz Wieczystej Kraków

W niemal wszystkich grupach III ligi zaczyna powoli klarować się sytuacja. Prowadzące zespoły zaczynają uzyskiwać przewagę nad resztą stawki. Jedynie Wieczysta Kraków cały czas czuje za sobą oddech Stali Stalowa Wola.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
W grupie I przewagę nad resztą stawki powiększył ŁKS II. Rezerwy łódzkiej drużyny, po twardym boju, pokonały Ursus Warszawa 3:2. Goście prowadzili do 72. minuty. Wówczas ŁKS II wyrównał, a w 84. Dawid Kort zdobył gola na wagę zwycięstwa. To było drugie trafienie tego piłkarza w meczu.

Dwa punkty stracił wicelider. Pogoń Grodzisk Mazowiecki od 86. minuty przegrywała z Błonianką Błonie, ale w doliczonym czasie wyrównała.

Trzy punkty do lidera traci Świt. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego 2:0 ograła w Zambrowie Olimpię, a już za dwa tygodnie będzie gościła na boisku lidera.

Tabela grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. ŁKS II Łódź 27 53 60:32
2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 27 51 50:30
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 27 50 51:32
4. Legionovia Legionowo 27 48 55:34

Przewagę nad resztą stawki utrzymał lider grupy II Olimpia. Zespół z Grudziądza 2:0 pokonał na wyjeździe KP Starogard Gdański. Dystansu nie traci Gedania. Gdańszczanie w najskromniejszych rozmiarach ograli w Gdyni Bałtyk.

Efektownie wygrała 3. w lidze Pogoń II. Szczecinianie 6:0 rozgromili 4. w lidze Polonię Środa Wlkp., a już w następnej kolejce podejmą lidera.

Tabela grupy II:

1. Olimpia Grudziądz 27 62 64:16
2. Gedania Gdańsk 27 58 53:35
3. Pogoń II Szczecin 27 56 54:20
4. Polonia Środa Wlkp. 27 53 64:46

To mogła być ważna kolejka w kontekście walki o awans. Lider grupy III Polonia Bytom w domowej potyczce z Lechią Zielona Góra potrzebowała godziny, aby zdobyć gola. To wystarczyło do odniesienia zwycięstwa i powiększenia przewagi na wiceliderem.

Rekord dzień wcześniej stracił punkty w meczu na własnym stadionie z MKS-em Kluczbork. Bez punktów zakończył także swój mecz Raków II. Częstochowianie 0:1 ulegli na boisku rywala Carinie Gubin.

Na 3. miejsce awansowała Ślęza. Wrocławianie dopiero w 85. minucie zdobyli gola w meczu z Polonią Nysa. Straty do lidera drużyna z Dolnego Śląska ma dość duże.

Tabela grupy III:

1. Polonia Bytom 27 62 55:22
2. Rekord Bielsko-Biała 27 57 61:29
3. Ślęza Wrocław 27 54 65:41
4. Raków II Częstochowa 27 52 44:18

Nie zatrzymuje się w grupie IV Wieczysta. Krakowianie podejmowali na własnym stadionie Chełmiankę Chełm i w każdej z połów zdobywali po jednej bramce. Dziewięć minut przed przerwą gola zdobył Manuel Torres 36. W 70. minucie wynik gry ustalił Denys Faworow, który wykorzystał rzut karny.

Wicelider Stal Stalowa Wola w niedzielę pokonał w Nowym Targu Podhale 1:0. Stalówka przez większą część 2. połowy grała w dziewiątkę, ale gola nie dała sobie strzelić.

Tabela grupy IV:

1. Wieczysta Kraków 27 59 63:25
2. Stal Stalowa Wola 27 58 46:24
3. Avia Świdnik 27 49 40:21
4. Cracovia II 27 44 59:36

Czytaj także: III liga. Problemy liderów. Wieczysta Kraków znalazła godnego rywala III liga. Dwa awanse ŁKS-u Łódź? Wieczysta Kraków i Stal Stalowa Wola uciekają ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zaryzykował i się udało! Cudowny gol w Niemczech

Wieczysta Kraków awansuje do eWinner II ligi?