Piłkarski dramat drużyny Bartosza Białkowskiego

Zakończyły się rozgrywki The Championship. W ostatniej kolejce szanse na grę w barażach straciło Millwall, którego barw broni Bartosz Białkowski.

Michał Piegza
piłkarze Millwall FC Getty Images / Alex Davidson / Na zdjęciu: piłkarze Millwall FC
W The Championship drużyny, które awansowały bezpośrednio poznaliśmy już wcześniej. Do końca trwała walka o zajęcie ostatniego miejsca dającego prawo gry w barażach o Premier League.

W najlepszej sytuacji przed 46. kolejką była drużyna Millwall, w której rezerwowym bramkarzem jest Bartosz Białkowski. Polak potyczkę z Blackburn spędził na ławce rezerwowych.

Do zapewnienia sobie play-off gospodarze potrzebowali wygranej, goście byli w trochę gorszej sytuacji, w przypadku zwycięstwa musieli liczyć na potknięcie Sunderlandu. Do przerwy zawodnicy Millwall prowadzili 3:1, po zmianie stron rywale zdobyli trzy gole i zwyciężyli 4:3. Po spotkaniu obydwa zespoły mogły czuć rozczarowanie. Swój mecz wygrał Sunderland i to ta drużyna zagra w barażach.

Całe spotkanie w Birmingham rozegrał Krystian Bielik. Drużyna Polaka przegrała 1:2 ze świętującym awans Sheffield United i sezon zakończyła 17. miejscu. Tyle samo punktów zgromadził zespół Huddersfield. Drużyna, której barw broni Michał Helik 2:0 pokonała Reading. Wychowanek Ruchu Chorzów przebywał na boisku przez dziewięćdziesiąt minut.

Przemysław Płacheta z powodu urazu nie zagrał w domowej potyczce Norwich City z Blackpool. Goście już wcześniej byli świadomi, że z ligi spadli, ale na koniec sezonu potrafili sięgnąć po komplet punktów, po wygranej 1:0. Zespół Norwich zakończył rozgrywki na 13. miejscu.

Birmingham City - Sheffield United 1:2 (0:0)
0:1 - McBurnie 53'
0:2 - McAtee 56'
1:2 -  Sanderson 79'

Huddersfield Town - Reading FC 2:0 (0:0)
1:0 - Koroma 49'
2:0 - Hungbo 84'

Millwall FC - Blackburn Rovers 3:4 (3:1)