Faworyci zgodni w eWinner II lidze. Polonia Warszawa była w opresji

Polonia Warszawa zwyciężyła 2:1 z GKS-em Jastrzębie, choć jako pierwsza w tym meczu straciła gola. Po komplet punktów sięgnęli w sobotę także inni kandydaci do awansu: Motor Lublin oraz KKS 1925 Kalisz.

piłkarze Polonii Warszawa Materiały prasowe / Polonia Warszawa/Bartek Głowacki / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Warszawa
Lider Polonia Warszawa wybrał się do Jastrzębia-Zdroju, a miejscowy GKS wysoko zawiesił poprzeczkę. Jastrzębianie prowadzili dzięki strzałowi Krystiana Muchy. Polonia zabrała się do odrabiania strat. Początki były toporne, ale dzięki Michałowi Bajdurowi udało się nie tylko wyrównać, ale również odwrócić wynik. Dzięki dubletowi Bajdura zespół z Konwiktorskiej zwyciężył 2:1.

Z kompletem punktów powrócili z meczu wyjazdowego również piłkarze Motoru Lublin i KKS-u 1925 Kalisz. Podopieczni Goncalo Feio poradzili sobie po ostatnich niepowodzeniach z Siarką Tarnobrzeg. W 5. minucie zdobyli prowadzenie strzałem defensora Sebastiana Rudola, a po przerwie gola na 2:0 dołożył Jakub Lis. Motor przybliżył się do strefy barażowej w tabeli, ponieważ szósta Wisła Puławy poniosła porażkę 1:2 z Pogonią Siedlce.

KKS wygrał 1:0 na terenie Hutnika Kraków. Decydujące okazało się uderzenie Mateusza Wysokińskiego w 48. minucie. Akcja bramkowa kaliszan została przeprowadzona na lewej stronie boiska, a Wysokiński przymierzył strzałem zza pola karnego po dograniu ze skrzydła. Pościg utrudniła gospodarzom druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Damiana Chmiela krótko po zmianie wyniku.

Do starcia drużyn z dołu tabeli doszło w Lubinie. Zdobycie kompletu punktów było warunkiem, żeby piłkarze Zagłębia II albo Garbarni poprawili swoją sytuację w walce o utrzymanie. Miedziowi objęli prowadzenie w pierwszej połowie, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Dawid Pakulski. Z kolei Garbarnia odbijała się od defensywy lubinian. Po przerwie była większa presja ze strony gości, ale Zagłębie poradziło sobie i dowiozło wynik 1:0 do końca.

30. kolejka eWinner II ligi:

GKS Jastrzębie - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)
1:0 - Krystian Mucha 21'
1:1 - Michał Bajdur 38'
1:2 - Michał Bajdur 68'

Hutnik Kraków - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:0)
0:1 - Mateusz Wysokiński 48'

Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin 0:2 (0:1)
0:1 - Sebastian Rudol 5'
0:2 - Jakub Lis 59'

Zagłębie II Lubin - Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)

2:2 - Edoardo Soares 79'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?