Lider strzelił, Znicz nie odpuszcza w eWinner II lidze

Znicz Pruszków wywiązał się z roli faworyta w meczu ze Śląskiem II Wrocław. Najskuteczniejszy w lidze Maciej Firlej strzelił jednego z gola w wygranym 2:1 pojedynku.

Znicz Pruszków WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Znicz Pruszków
Pierwszego gola w meczu strzelił najskuteczniejszy drugoligowiec Maciej Firlej. Cieszył się z 19. trafienia do bramki przeciwnika w sezonie i przybliża się do zdobycia korony króla strzelców. Firlej wykorzystał nieszczęśliwe zderzenie dwóch obrońców Śląska II Wrocław.

Walczący minimum o baraże Znicz był faworytem meczu i nie zamierzał zwalniać. W 37. minucie Mateusz Grudziński oddał strzał na 2:0. W zamieszaniu po stałym fragmencie gry znalazł się w dobrym miejscu, żeby dobić do siatki piłkę odbitą od poprzeczki. Dopiero ten gol przebudził gości z województwa dolnośląskiego, którzy w 40. minucie podnieśli temperaturę meczu golem kontaktowym Huberta Muszyńskiego.

Po przerwie wynik nie zmienił się, a i dogodnych sytuacji podbramkowych brakowało. Znicz przygotował nieco ostrożniejszy plan na drugą połowę i nie pozwolił sobie na stratę drugiego gola. Śląsk miał kilka szans na wyrównanie, ale zachowywał się w nich nieśmiało i nie poprawił swojej sytuacji w walce o pozostanie na szczeblu centralnym.

Znicz Pruszków - Śląsk II Wrocław 2:1 (2:1)
1:0 - Maciej Firlej 13'
2:0 - Mateusz Grudziński 37'
2:1 - Hubert Muszyński 40'

Znicz: Miłosz Mleczko - Dmytro Juchymowicz, Krzysztof Wingralek, Mateusz Grudziński, Dawid Barnowski (84' Wiktor Nowak), Mateusz Cegiełka, Jurij Tkaczuk (70' Tymon Proczek), Krystian Pomorski, Paweł Moskwik, Jakub Wójcicki (81' Patryk Czarnowski), Maciej Firlej

Śląsk: Oskar Mielcarz - Patryk Caliński, Hubert Muszyński, Olivier Wypart, Kuba Lizakowski, Mateusz Lisowski (86' Miłosz Kurowski), Robert Pisarczuk (74' Łukasz Gerstenstein), Mateusz Młynarczyk (90' Jehor Macenko), Szymon Krocz (86' Jakub Jezierski), Dawid Matuszewski, Przemysław Bargiel

Żółte kartki: Tkaczuk, Cegiełka, Moskwik, Czarnowski (Znicz) oraz Muszyński (Śląsk)

Sędzia: Paweł Dziopak (Tychy)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Znicz Pruszków awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?