Wejście Karola Linettego nie przyniosło szczęścia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket  / Na zdjęciu: Karol Linetty
Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Karol Linetty

Torino FC nie utrzymało prowadzenia w meczu z Monzą i zremisowało 1:1. Bramka dla beniaminka padła w końcówce spotkania, po wejściu z ławki rezerwowych na boisko Karola Linettego.

W tym artykule dowiesz się o:

Torino w pierwszej połowie atakowało nieskutecznie. Co prawda Antonio Sanabria oddał uderzenie do bramki przeciwnika, ale gol nie został uznany z powodu wcześniejszego zagrania ręką. Granata starała się wykorzystać zamieszanie w obronie beniaminka - już w 6. minucie Marlon musiał zastąpić kontuzjowanego Pablo Mariego.

To, co nie udało się w przed przerwą, udało się krótko po zmianie stron. W 46. minucie Antonio Sanabria zdobył gola na 1:0 dla Granaty. Po podaniu od Nikoli Vlasicia sprytnie poprowadził piłkę blisko pola karnego i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Jego mocne i precyzyjne kopnięcie okazało się nie do zatrzymania dla Michele Di Gregorio. Sanabria cieszył się z 11. gola w sezonie.

Dobrą szansę na trafienie do bramki Torino miał Patrick Ciurria, który oddał strzał z podobnej pozycji jak Antonio Sanabria. Na zdobycie gola nie pozwolił Monzy bramkarz Vanja Milinković-Savić, który wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na korner.

Jednym ze zmienników w drużynie z Turynu był Karol Linetty, który w 76. minucie wszedł do środka pola zamiast Ivana Ilicia. Nie pomógł w utrzymaniu wyniku i w 86. minucie Gianluca Caprari doprowadził do remisu 1:1. Napastnik przymierzył perfekcyjnie zza pola karnego w okienko.

Torino FC - AC Monza 1:1 (0:0) 1:0 - Antonio Sanabria 46' 1:1 - Gianluca Caprari 86'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Koffi Djidji, Alessandro Buongiorno, Ricardo Rodriguez - Valentino Lazaro (82' Brian Bayeye), Samuele Ricci, Ivan Ilić (76' Karol Linetty), Mergim Vojvoda - Aleksiej Miranczuk (75' Yann Karamoh), Nikola Vlasić (75' Demba Seck) - Antonio Sanabria (81' Michel Ndary Adopo)

Monza: Michele Di Gregorio - Armando Izzo, Pablo Mari (6' Marlon), Luca Caldirola (78' Stefano Sensi) - Samuele Birindelli (57' Gianluca Caprari), Jose Machin, Matteo Pessina, Carlos Augusto - Patrick Ciurria, Mattia Valoti (57' Andrea Petagna) - Dany Mota

Żółte kartki: Karamoh, Ricci (Torino) oraz Augusto (Monza)

Sędzia: Luca Zufferli

Czytaj także: Zinedine Zidane z priorytetem na przyszłość. Ten klub chce prowadzić Francuz Czytaj także: Paulo Sousa radzi sobie we Włoszech. Zapracował na nowy kontrakt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Torino FC zakończy sezon w górnej połowie tabeli Serie A?