Prowadzili 4:1 i stało się niemożliwe. Kosmiczny mecz we Francji

Alexandre Lacazette i Elye Wahi zapewnili kibicom ogromne emocje. Po prawdziwym rollercoasterze Olympique Lyon pokonał Montpellier HSC 5:4.

Rafał Szymański
Alexandre Lacazette Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette
W niedzielę napastnicy obu drużyn urządzili sobie treningi strzelecki. Strzelanie rozpoczął Alexandre Lacazette, ale później fani Olympique Lyon byli mocno zaskoczeni odpowiedzią drużyny przyjezdnych.

Elye Wahi potrzebował zaledwie kwadransa, by czterokrotnie wpisać się na listę strzelców. 20-letni gracz Montpellier HSC zdobywał bramki jak na zawołanie i dał się zapamiętać francuskim kibicom, którzy przecierali oczy ze zdumienia.

Do 59. minuty goście prowadzili 4:1 i dopiero wtedy Olympique Lyon ruszył do odrabiania strat. Lacazette najwyraźniej pozazdrościł Wahiemu. Doświadczony Francuz skompletował dublet chwilę po przerwie.

Później swoją obecność na murawie zaznaczyli Dejan Lovren i po raz kolejny Lacazette. Gdy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami autor hat-tricka znowu przypomniał o sobie.

W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry Lacazette pokonał bramkarza rywali i zapewnił Olympique zwycięstwo 5:4. Był to bez wątpienia jeden z najbardziej emocjonujących meczów w tym sezonie Ligue 1.

Olympique Lyon - Montpellier HSC 5:4 (1:2)
1:0 - Alexandre Lacazette 31'
1:1 - Elye Wahi 40'
1:2 - Elye Wahi 41'
1:3 - Elye Wahi 53'
1:4 - Elye Wahi 55'
2:4 - Alexandre Lacazette 59'
2:3 - Dejan Lovren 70'