Klub Pawła Dawidowicza pisze ciekawą historię w Serie A

Przez prawie cały sezon Hellas Werona był w strefie spadkowej, a po wygranej 1:0 z US Lecce ma trzy punkty przewagi nad miejscami oznaczającymi degradację. To jednocześnie zła wiadomość dla Spezii Calcio, w której kadrze są czterej Polacy.

Paweł Dawidowicz Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz
Dla Hellasu mecz w Lecce był bardzo istotny. Klub ze Stadio Marcantonio Bentegodi przez prawie cały sezon był w strefie spadkowej, a w niedzielę mógł wykorzystać porażkę Spezii w Cremonie i odskoczyć od miejsc oznaczających degradację. Hellas w rundzie wiosennej ruszył do szalonego pościgu po utrzymanie i nie chce zepsuć tego na finiszu.

Dobrą szansę na gola dla Hellasu miał już w 2. minucie Milan Djurić. Rosły napastnik starał się wykorzystać swój atut, jakim jest strzał głową. Wyskoczył wysoko między obrońcami Lecce, ale trafił w poprzeczkę. Nikomu nie udało się również wykonać dobitki.

Hellas był aktywniejszy w ofensywie. Drugą szansę na gola miał Milan Djurić, a w 59. minucie Oliver Abildgaard nie pokonał bramkarza Lecce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Goście naciskali i postawili na swoim. Gol na 1:0 dla gości padł w 71. minucie po uderzeniu Cyrila Ngonge, który oddał perfekcyjne uderzenie zza pola karnego w narożnik bramki.

Obrona z Pawłem Dawidowiczem w szeregach spisywała się solidnie. Najgoręcej zrobiło się piłkarzom Hellasu w 50. minucie. Alexis Blin główkował za wysoko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W końcówce doprowadzić do remisu próbował jeszcze Lameck Banda, ale zaliczkę 1:0 gości uchronił bramkarz Lorenzo Montipo.

US Lecce - Hellas Werona 0:1 (0:0)
0:1 - Cyril Ngonge 71'

Lecce: Wladimiro Falcone - Valentin Gendrey, Federico Baschirotto, Samuel Umtiti, Antonino Gallo - Alexis Blin (72' Joan Gonzalez), Morten Hjulmand, Remi Oudin (83' Lorenzo Colombo) - Gabriel Strefezza, Assan Ceesay, Federico Di Francesco (72' Lameck Banda)

Hellas: Lorenzo Montipo - Davide Faraoni (70' Fabio Depaoli), Giangiacomo Magnani, Isak Hien, Paweł Dawidowicz - Adrien Tameze, Oliver Abildgaard - Ondrej Duda (70' Ibrahim Sulemana), Simone Verdi (64' Cyril Ngonge), Darko Lazović (89' Filippo Terracciano) - Milan Djurić

Żółte kartki: Hjumland, Oudin (Lecce) oraz Faraoni, Abildgaard, Magnani, Montipo, Ngonge (Hellas)

Sędzia: Davide Massa

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Hellas Werona utrzyma się w tym sezonie w Serie A?