Są nowe nagrania z awantury po finale Pucharu Polski [WIDEO]

Od starcia Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa minął już prawie tydzień, ale o wydarzeniach po konkursie rzutów karnych wciąż jest głośno. Polsat Sport zaprezentował niepublikowane dotąd filmy z PGE Narodowego.

Krzysztof Gieszczyk
spięcie piłkarzy Legii i Rakowa w tunelu prowadzącym do szatni, po finale Pucharu Polski Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: spięcie piłkarzy Legii i Rakowa w tunelu prowadzącym do szatni, po finale Pucharu Polski
2 maja br. Legia Warszawa sięgnęła po Fortuna Puchar Polski. Podopieczni Kosty Runjaicia pokonali Raków Częstochowa po rzutach karnych 6:5 (w regulaminowym czasie gry i w dogrywce gole nie padły).

Po tym, jak Kacper Tobiasz obronił decydującą "jedenastkę" (strzelał Mateusz Wdowiak), na boisku rozpętało się piekło. Piłkarze obu drużyn skoczyli sobie do gardeł, przodował w tym Filip Mladenović, który uderzył aż trzech zawodników Rakowa.

Polsat Sport zaprezentował nowe nagrania z PGE Narodowego. Widzimy na nich nie tylko przepychanki na boisku, ale także spięcie w tunelu prowadzącym do szatni (film zobaczycie poniżej).

"To, co wydarzyło się kilkadziesiąt minut po meczu - w tunelu przy szatniach, to już samowolka zawodników, którzy chcieli bez udziału publiczności i arbitrów 'rozegrać kolejny mecz'" - czytamy na polsatsport.pl.

Jak informuje Krystian Natoński z Polsatu Sport, nerwowo było już w trakcie pierwszej połowy. Wymianę zdań Marka Papszuna, trenera Rakowa, z Runjaiciem widziała cała Polska (więcej TUTAJ>>). Ale wydarzyło się coś jeszcze.

"Jeden z członków sztabu Legii chciał nawet w trakcie pierwszej połowy zaprosić swojego vis-a-vis z Rakowa na tzw. solówkę. Ochrona musiała tłumić jego zapędy" - informuje dziennikarz Polsatu Sport.

Przypomnijmy, że antybohaterowie finału PP ponieśli już karę. Mladenović został zdyskwalifikowany na trzy miesiące (w rozgrywkach ligowych i pucharowych). Ponadto Serb musi zapłacić 120 tys. zł grzywny (więcej TUTAJ>>).

Na cztery mecze w rozgrywkach o Puchar Polski zawieszony został Yuri Ribeiro (Legia), zaś na trzy Jean Carlos Silva (Raków).