Liga Mistrzów. Wynik środowego meczu. Drugi półfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI  / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan

Wyłonienie jednego z finalistów Ligi Mistrzów to wewnętrzna sprawa drużyn z Mediolanu. W pierwszym półfinale Inter Mediolan, grając w roli gościa, pokonał AC Milan 2:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Interu Mediolan uczynili ogromny krok w kierunku awansu do finału Ligi Mistrzów.

Los sprawił, że w półfinale zmierzyły się dwie drużyny z Mediolanu. Ustępujący mistrz Włoch AC Milan podejmował lokalnego rywala.

W meczu, grający w roli gościa, Inter szybko objął prowadzenie. W 8. minucie prowadzenie dla przyjezdnych uzyskał Edin Dzeko. Miejscowi fani nie doszli jeszcze do siebie, a ich zespół otrzymał kolejny cios. Trzy minuty później bramkę zdobył Henrich Mchitarjan.

To, jak się później okazało, był gol ustalający wynik spotkania. W rewanżu AC Milan czeka trudne zadanie odrobienia dwubramkowej straty. Drugie spotkanie zaplanowano na najbliższy wtorek.

AC Milan - Inter Mediolan 0:2 (0:2) --> RELACJA 0:1 - Edin Dzeko 8' 0:2 - Henrich Mchitarjan 11'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty