Włosi piszą o Wojciechu Szczęsnym. "Utrzymywał Juventus na powierzchni"

Juventus wyszarpał remis 1:1 w pierwszym półfinale Ligi Europy z Sevillą. Media oceniły natomiast postawę Wojciecha Szczęsnego. Nie brakuje spostrzeżeń, że polski bramkarz zanotował kilka bardzo ważnych interwencji.

Mateusz Domański
Federico Gatti, Wojciech Szczęsny Getty Images / Federico Gatti, Wojciech Szczęsny
Ekipa Juventusu FC ma za sobą premierowy pojedynek półfinałowy w ramach Ligi Europy. Mecz, który odbył się w czwartkowy wieczór, nie ułożył się pomyślnie dla "Starej Damy". Zespół z Turynu już w 26. minucie stracił bramkę. Później gospodarze próbowali odrabiać straty. Swego dopięli dopiero w 97. minucie.

Media oceniły występ Wojciecha Szczęsnego. Serwis cultocalcio.com dał mu notę 6,5. Zaznaczył jednocześnie, że polski bramkarz "popisał się kilkoma ważnymi interwencjami".

6,5 otrzymał również od goal.com. "Unicestwił kilka niebezpieczeństw, natomiast przy akcji bramkowej niewiele mógł zdziałać" - spostrzegł goal.com.

Niżej poczynania Polaka ocenił portal tribuna.com. W tym przypadku Wojciech Szczęsny dostał ocenę 5,5.

Włoski serwis calciomercato.com przyznał Szczęsnemu notę 7. "To on utrzymywał Juventus na powierzchni w najtrudniejszym momencie" - zaznaczono w kontekście postawy Polaka.

Co ciekawe, żaden z zawodników "Juve" nie otrzymał od tego portalu wyższej oceny niż reprezentant naszego kraju.

Postawę polskiego bramkarza ocenił też m.in. serwis sofascore.com. Tutaj postanowiono przyznać mu siódemkę. Generalnie zatem Szczęsny pozostawił po sobie całkiem niezłe wrażenie.

Ta ostatnia akcja. Juventus doprowadził do remisu w ostatnich sekundach!
Sensacyjna porażka pogromców Lecha Poznań!