Tak Francuzi ocenili występ Frankowskiego. Piszą nie tylko o golu

RC Lens nie odpuszcza w walce o mistrzostwo Francji, a duży wkład w to ma Przemysław Frankowski. Reprezentant Polski był bardzo chwalony po piątkowym meczu przeciwko Stade de Reims (2:1). "Był bezbłędny" - można przeczytać we francuskich mediach.

Krzysztof Kaczmarczyk
Przemysław Frankowski Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski.
To było wielkie wyzwanie dla drużyny naszego zawodnika, która od 19. minuty grała w osłabieniu i przegrywała 0:1. RC Lens zdołało się jednak podnieść.

Ważną próbę nerwów jeszcze w pierwszej połowie wytrzymał Przemysław Frankowski, który tuż przed przerwą nie pomylił się z rzutu karnego.

Finalnie graczom Lens udało się po zmianie stron zadań decydujący cios, który pozwolił zbliżyć się w ligowej tabeli Ligue 1 na trzy punkty do prowadzącego Paris Saint-Germain.

Jak na przestrzeni całego spotkania wypadł Frankowski? Francuzi ocenili go bardzo pozytywnie.

"Od początku meczu nie wahał się atakować i stwarzał zagrożenie swoimi dośrodkowaniami" - pisze maxifoot.fr, gdzie otrzymał notę 7. "W swoich staraniach był bezbłędny" - dodano.

"Teraz oficjalny strzelec rzutów karnych. Ponownie odniósł sukces w tym elemencie doprowadzając do wyrównania" - można przeczytać w serwisie madeinlens.com. Tam również przy jego nazwisku pojawiła się siódemka. Podobnie w "L'Equipe'.

"Mając trochę trudności na początku stopniowo podnosił poziom" - to z kolei słowa, jakimi opisano grę Frankowskiego w le11hdf.fr, gdzie wystawiono mu ocenę 6. "Reprezentant Polski był ważny w ofensywie" - dodano.

Frankowski w tym sezonie zagrał we wszystkich 35 ligowych meczach RC Lens w Ligue 1. 28-latek może pochwalić się bilansem pięciu goli i trzech asyst.

Dudek ostrzega Lewandowskiego. "Nowa twarz rzuci wyzwanie"

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Przemysław Frankowski powinien regularnie występować w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski?