Gol Przemysława Frankowskiego! Jego drużyna dokonała wielkiej rzeczy i goni PSG

Kapitalny wyczyn RC Lens! Wicelider tabeli Ligue 1 wygrał ze Stade de Reims 2:1, mimo że przez zdecydowaną większość meczu musiał sobie radzić w osłabieniu. Jedną z bramek zdobył Przemysław Frankowski.

Szymon Mierzyński
Gospodarze skomplikowali sobie życie w 19. minucie. Na czystą pozycję wybiegł Marshall Munetsi, w polu karnym popchnął go Kevin Danso i sprokurował rzut karny, jednocześnie wylatując z boiska z czerwoną kartką.

Chwilę później z "wapna" precyzyjnie przy prawym słupku uderzył Folarin Balogun i wydawało się, że faworyt będzie miał piekielnie trudne zadanie. Ekipa Francka Haise zdołała się jednak pozbierać i jeszcze przed przerwą wyrównała.

To była 40. minuta. Emmanuel Agbadou sfaulował w obrębie pola karnego Salisa Abdula Sameda, a wojnę nerwów z Yehvannem Dioufem wygrał Przemysław Frankowski. Polak strzelił w sam środek bramki i było 1:1.

W drugiej połowie miejscowi poszli za ciosem i dość szybko objęli prowadzenie. Fantastyczną akcję przeprowadził Seko Fofana, który minął jednego z rywali, wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem nie dał szans Dioufowi.

RC Lens zwyciężyło 2:1 i ma teraz 75 pkt. - tylko o 3 mniej niż liderujący Paris Saint-Germain.
Frankowski przebywał na boisku 90 minut i oprócz gola, zakończył zawody z żółtą kartką. Łukasz Poręba oraz Adam Buksa spędzili cały mecz na ławce rezerwowych.

RC Lens - Stade de Reims 2:1 (1:1) 0:1 - Folarin Balogun (k.) 23' 1:1 - Przemysław Frankowski (k.) 40' 2:1 - Seko Fofana 55'