Kolejny kadrowicz z mistrzowskim tytułem. Podwójny powód do świętowania

W wygranym 4:0 meczu z Volos NPS jedną z bramek zdobył Damian Szymański. AEK Ateny z Polakiem w składzie sięgnął po mistrzostwo Grecji.

Rafał Szymański
piłkarze AEK Ateny Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: piłkarze AEK Ateny
To był jednostronne widowisko. AEK Ateny prowadził 2:0 po pierwszej połowie za sprawą Stevena Zubera oraz Mijata Gacinovicia. Miejscowi nie spuszczali nogi z gazu w drugiej odsłonie, bo w 59. minucie na listę strzelców wpisał się również Orbelin Pineda.

Damian Szymański jest pierwszym wyborem trenera AEK-u. Reprezentant Polski oczywiście rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie gospodarzy i zaznaczył swoją obecność na murawie w samej końcówce.

Pięć minut przed upływem regulaminowego czasu z rzutu wolnego Niclas Eliasson wstrzelił piłkę w pole karne, obrońcy gości zaliczyli pusty przelot i piłka trafiła do kadrowicza. Z około trzech metrów Szymański głową trafił do siatki, a jego AEK rozbił 4:0 niżej notowanego przeciwnika.

W niedzielę drużyna z Ateny zapewniła sobie mistrzostwo Grecji. Po pięcioletniej przerwie AEK odzyskał tytuł.

Szymański był kluczowym zawodnikiem w drodze po tytuł. Środkowy pomocnik doskonale czuje się w Grecji i niedawno przedłużył swój kontrakt z klubem.

AEK Ateny - Volos NPS 4:0 (2:0)
1:0 - Steven Zuber 16'