Kontrowersyjna sytuacja z Kiwiorem. Polak upadł, rywale strzelili gola [WIDEO]

Jakub Kiwior był w centrum wydarzeń przy pierwszym trafieniu Brighton and Hove Albion (0:3). Sędzia nie dopatrzył się faulu na zawodniku Arsenalu.

Rafał Szymański
Jakub Kiwior (w kółku) Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Jakub Kiwior (w kółku)
Mistrzostwo Anglii oddala się od Arsenalu. Zespół Mikela Artety był uznawany za faworyta rywalizacji z Brighton and Hove Albion i zawiódł na całej linii przed publicznością na Emirates Stadium.

Pierwszy cios przyjezdni wyprowadzili po 51 minutach gry. Za drugim razem Pervis Estupinan zdołał dośrodkować w kierunku Julio Enciso. Młody napastnik zdobył bramkę na raty, pakując piłkę do siatki.

Przed strzeleniem gola Enciso najprawdopodobniej nadepnął w polu karnym Jakuba Kiwiora, czego nie zauważył jednak sędzia Andy Madley. Reprezentant Polski zgubił buta nie był w stanie interweniować.

Kiwior nieco ucierpiał i przez chwilę był opatrywany przez sztab medyczny. Madley pozostał niewzruszony, gol Enciso został uznany. Sytuacja wzbudziła ogromne kontrowersje.

Trudno stwierdzić, co stało się z defensywą Arsenalu w drugich 45 minutuach. Na listę strzelców wpisali się również Deniz Undav oraz wymieniony wcześniej Estupinian. Po porażce 0:3 z Brighton, "Kanonierzy" mają marne szanse na zdobycie mistrzostwa kraju.

Źródło: Viaplay