Nagranie jest hitem. Koledzy szaleli po golach "Lewego"

Robert Lewandowski pokazał klasę w starciu derbowym z Espanyolem (4:2). Rezerwowi gracze FC Barcelony szaleli przy linii bocznej po bramkach Polaka.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / Andreu Dalmau / FC Barcelona / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Kapitan reprezentacji Polski zażegnał kryzys strzelecki. Z 21 trafieniami w dorobku Robert Lewandowski jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Primera Division i miał spory udział w sukcesie FC Barcelony, która już zapewniła sobie mistrzowski tytuł.

"Blaugrana" przypieczętowała mistrzostwo w spotkaniu z Espanyolem. Strzelanie na RCDE Stadium rozpoczął w 11. minucie polski kadrowicz. Doświadczony snajper wykorzystał dobrą asystę Alejandro Balde i dał radość ławce rezerwowych FC Barcelony. Xavi odetchnął z ulgą, gdy piłka wylądowała w siatce.

Historia powtórzyła się pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców w arcyważnym meczu z Espanyolem, po czym piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego wyskoczyli z ławki rezerwowych gości. Klub opublikował nagranie w mediach społecznościowych.

W ostatecznym rozrachunku FC Barcelona rozbiła lokalnego przeciwnika 4:2. Ten mecz był pięknym zwieńczeniem całego sezonu w wykonaniu Lewandowskiego. Po przeprowadzce z Bayernu Monachium do katalońskiego zespołu, napastnik się nie zatrzymuje i regularnie zdobywa bramki.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lewandowski utrzyma się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców?