Klub Polaków dorzucił punkt. Czyste konto Drągowskiego

Spezia Calcio połowicznie wykorzystała możliwość oddalenia się od strefy spadkowej w Serie A. Zremisowała 0:0 z US Lecce, a Bartłomiej Drągowski zachował czyste konto po raz ósmy w sezonie.

mecz Spezia Calcio - Atalanta BC PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Spezia Calcio - Atalanta BC
Spezia stała przed szansą powiększenia przewagi nad otwierającym strefę spadkową Hellasem Werona. W sobotę klub Pawła Dawidowicza poniósł porażkę 1:3 z Atalantą. Spezia także zagrała na wyjeździe, a jej przeciwnikiem było Lecce. Beniaminek nie imponował wynikami w rundzie wiosennej ligi włoskiej, ale na własnym stadionie potrafi być groźny dla każdego przeciwnika w elicie.

Spezia zagrała w ustawieniu z dwoma napastnikami. Do M'Bali Nzoli dołączył w przodzie Eldor Szomurodow. Od początku meczu wystąpił Bartłomiej Drągowski, a w obronie Przemysław Wiśniewski i Arkadiusz Reca. Tylko Szymon Żurkowski czekał na możliwość pojawienia się na boisku jako zmiennik i stało się to w 63. minucie.

Najlepszą szansę na gola w pierwszej połowie miał Alexis Blin z Lecce. Głęboka wrzutka z rzutu wolnego dotarła do piłkarza, który uciekł obrońcom Spezii, ale nie potrafił tak dostawić stopy do piłki, żeby wbić futbolówkę z ostrego kąta do bramki Bartłomieja Drągowskiego. Sytuacja była pod kontrolą reprezentanta Polski.

Po przerwie odpowiedziała Spezia, ale także ona nie strzeliła gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego odnalazł się najskuteczniejszy zawodnik gości M'Bala Nzola. Powinien on oddać lepsze uderzenie głową. Tymczasem strącenie napastnika skończyło się lądowaniem piłki w bocznej siatce, a niebawem całe spotkanie skończyło się podziałem punktów.

US Lecce - Spezia Calcio 0:0

Lecce: Wladimiro Falcone - Antonino Gallo, Samuel Umtiti, Federico Baschirotto, Valentin Gendrey - Joan Gonzalez (59' Kristoffer Askildsen), Remi Oudin, Alexis Blin - Federico Di Francesco, Lorenzo Colombo (59' Assan Ceesay), Gabriel Strefezza

Spezia: Bartłomiej Drągowski - Dimitrios Nikolaou, Ethan Ampadu, Przemysław Wiśniewski - Arkadiusz Reca, Albin Ekdal, Salvatore Esposito, Mehdi Bourabia (63' Szymon Żurkowski), Emmanuele Gyasi (83' Salva Ferrer) - M'Bala Nzola (90' Giuseppe Pezzella), Eldor Szomurodow (63' Kevin Agudelo)

Żółte kartki: Umtiti, Blin (Lecce) oraz Wiśniewski, Esposito, Nzola (Spezia)

Sędzia: Maurizio Mariani

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Spezia Calcio utrzyma się w tym sezonie w Serie A?