Kozłowski miał swój udział w zwycięstwie. Padło sześć bramek

Kacper Kozłowski asystował przy jednej z bramek w wygranym aż 6:0 meczu z FC Groningen. W przedostatniej kolejce pomocnik Vitesse Arnhem pokazał się z dobrej strony.

Rafał Szymański
Kacper Kozłowski (z lewej) WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kacper Kozłowski (z lewej)
Absolutnym bohaterem niedzielnego spotkania był Million Manhoef. Napastnik rozwiązał worek z bramkami po czterech minutach. Kacper Kozłowski wbiegł w pole karne FC Groningen, po czym dograł do klubowego kolegi, który strzałem z pierwszej piłki wpakował piłkę do bramki.

Przed końcem pierwszej połowy z boiska został wyrzucony Peter Leeuwenburgh. Rezultat na 2:0 dla Vitesse Arnhem podwyższył natomiast Melle Meulensteen, tym razem Manhoef wystąpił w roli asystenta.

Po przerwie Manhoef jeszcze dwa razy wpisał się na listę strzelców i skompletował hat-tricka. Gabriel Vidović oraz Sondre Tronstad dorzucili po jednej bramce. W ostatecznym rozrachunku Vitesse zdeklasowało FC Groningen 6:0.

Kozłowski przebywał na boisku do 67. minuty, kiedy zastąpił go wspomniany Vidović. Sześciokrotny reprezentant Polski w tym sezonie Eredivsie ma w swoim dorobku już dwa trafienia i pięć asyst.

W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał Bartosz Białek. Polski napastnik nie zaznaczył swojej obecności na murawie.

Vitesse Arnhem - FC Groningen 6:0 (2:0)
1:0 - Million Manhoef 4'
2:0 - Melle Meulensteen 45+2'
3:0 - Million Manhoef 56'
4:0 - Gabriel Vidović 71'
5:0 - Million Manhoef 74'
6:0 - Sondre Tronstad 84'