Kuriozalna pomyłka FIFA. Ukarali nie tego co trzeba

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej przeprosiła za kompromitującą wpadkę, do jakiej doszło 17 maja. Chiński klub Guangzhou FC otrzymał zakaz rejestracji nowych zawodników. Sęk w tym, że to nie on miał zostać ukarany.

Michał Fabian
Michał Fabian
logo FIFA WP SportoweFakty / Na zdjęciu: logo FIFA
Chińskie media - m.in. portal news.hnr.cn - opisują kuriozalną pomyłkę FIFA. Światowa federacja zainterweniowała w sprawie klubu, który zalegał piłkarzom z wypłatami pensji. Decyzję o nałożeniu kary wysłała jednak do... innego klubu z tego miasta.

Mowa o Guangzhou (pol. Kanton), w którym działały do niedawna: Guangzhou City oraz Guangzhou FC (wcześniej znane jako Guangzhou Evergrande).

W tym drugim 17 maja zapanowało poruszenie. FIFA poinformowała klub o nałożeniu na niego zakazu rejestracji nowych zawodników, w związku z zaległościami płacowymi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi

Tyle że winnym był lokalny sąsiad - Guangzhou City. Klub ten popadł w ogromne tarapaty, a w marcu br. przestał istnieć.

Światowa federacja piłkarska na szczęście naprawiła swój błąd. 26 maja wysłała do Guangzhou FC maila z przeprosinami. Jednocześnie FIFA poinformowała Chiński Związek Piłki Nożnej o anulowaniu kary błędnie nałożonej na wspomniany klub.

Guangzhou FC to ośmiokrotny zwycięzca Chinese Super League i dwukrotny triumfator Azjatyckiej Ligi Mistrzów. W ostatnim czasie drużynie wiodło się jednak coraz gorzej, czego efektem był spadek na drugi poziom (China League One) w 2022 r.

Czytaj także: Nie ukrywają tego. Rosja i Chiny zawarły porozumienie
Czytaj także: Skandal w Chinach. Ustawili mecze!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×