Kiedy FC Barcelona wróci na Camp Nou? W planach jest konkretny termin

W niedzielę FC Barcelona rozegrała ostatni mecz na starym Camp Nou. W trakcie następnego sezonu Blaugrana będzie występowała na Stadionie Olimpijskim. Ale kiedy wróci do swojego domu?

Kuba Duda
Kuba Duda
Camp Nou w Barcelonie PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Camp Nou w Barcelonie
Niedziela, 28 maja 2023 roku, przejdzie do historii FC Barcelony jako dzień pożegnania ze starym Camp Nou. Ten stadion był domem Barcy od 1957 roku, ale przez najbliższe kilkanaście miesięcy będzie już placem budowy. Ten legendarny obiekt czeka generalny remont, a po nim będzie on zdecydowanie bardziej nowoczesny.

W związku z tym podczas następnego sezonu domem Barcy będzie Stadion Olimpijski, który oczywiście nie jest tak symboliczny jak Camp Nou, a w dodatku ma zdecydowanie mniejszą liczbę krzesełek. Jednak kibice i piłkarze będą musieli się przez te kilkanaście miesięcy przemęczyć na mniej okazałym obiekcie.

Końcówka maja już na zawsze będzie się kojarzyła z ostatnim meczem na starym Camp Nou, a kiedy do użytku zostanie oddana odnowiona wersja stadionu? Klub ma w planach, aby do użytku częściowo wyremontowany obiekt wrócił już w listopadzie 2024 roku. Wtedy też Barca będzie świętowała swoje 125-lecie.

Pełni wyremontowany stadion zostanie oddany do użytku w czerwcu 2026 roku, choć mówienie o samym obiekcie jest pewnym niedopowiedzeniem. Przebudowywane będą również jego najbliższe okolice, aczkolwiek oczywistym jest, że dla kibiców najbardziej interesujący jest sam legendarny budynek.

Po całkowitym remoncie Camp Nou będzie mogło pomieścić 105 tysięcy widzów, a do tego czasu będzie konieczna gra przy ograniczonej frekwencji. Takie sytuacje nie są w ostatnich latach nowością, bo przecież podobnie wygląda to w przypadku Realu, który remontuje Santiago Bernabeu i do momentu oddania całości obiektu gra z niektórymi sektorami wyłączonymi z użytku.

Czytaj też:
Stanowisko Feyenoordu ws. Szymańskiego
Kapitan Bochniewicz nie zawodzi

ZOBACZ WIDEO: Nowe fakty ws. negocjacji powrotu Messiego. Jest jeden warunek


Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×