Kapitan Bochniewicz nie zawodzi. Gol Polaka pomaga Heerenveen w walce o puchary

Paweł Bochniewicz od pewnego czasu występuje w Holandii i pokazuje, że jego powrót do reprezentacji Polski wcale nie jest niemożliwy. Teraz defensor zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie ligowym.

Kuba Duda
Kuba Duda
radość Pawła Bochniewicza po zdobyciu bramki Getty Images / ANP / Na zdjęciu: radość Pawła Bochniewicza po zdobyciu bramki
Sezony we wszystkich europejskich ligach są już w swoich końcowych kolejkach. Polska PKO Ekstraklasa zamknęła granie już w sobotę, ale oczywiście w wielu krajach rozgrywki przeciągnęły się o jeden, czy też nawet o trochę więcej dni.

W niedzielę ostatnia kolejka została rozegrana w holenderskiej Eredivisie. Tam oczywiście kwestia mistrzostwa jest już rozstrzygnięta, bo tytuł przypadł Feyenoordowi Rotterdam, w którym występował Sebastian Szymański. Jednak ofensywny pomocnik nie jest jedynym polskim zawodnikiem, który ze swoim zespołem o coś w tej lidze walczył.

Rywalizacja o nieco mniej prestiżowe lokaty premiowane grą w europejskich pucharach przypadła SC Heerenveen, którego kapitanem jest Paweł Bochniewicz. W ostatnim spotkaniu 27-latek sam dołożył cegiełkę do tego, aby wszyscy związani z klubem mogli marzyć o grze w Europie.

W 43. minucie rywalizacji z Go Ahead Eagles Polak wyskoczył do dośrodkowanej w pole karne piłki i mocnym uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. Dzięki temu trafieniu Heerenveen było na prowadzeniu, a po przerwie dobiło rywala i ostatecznie wygrało to spotkanie 2:0. Taki wynik pozwala na marzenie o europejskich pucharach.

Dzięki tej wygranej drużyna Bochniewicza zapewniła sobie ósme miejsce w ligowej tabeli, a to da grę w fazie play-off o eliminacje Ligi Konferencji Europy. Rywalem tego zespołu w dwumeczu półfinałowym będzie czwarte po fazie zasadniczej FC Twente. Natomiast w finałowych dwóch spotkaniach jedna z tych drużyn spotka się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy FC Utrechtem i Spartą Rotterdam.

Paweł Bochniewicz powinien wrócić do reprezentacji Polski?