Lionel Messi jednak nie wróci? "FC Barcelona nie jest obecnie brana pod uwagę"

Kibice FC Barcelony wciąż marzą o powrocie Lionela Messiego do ich klubu. Przez długi czas wydawało się, że to może się stać, ale teraz wiele wskazuje na to, że sytuacja się komplikuje.

Kuba Duda
Kuba Duda
Lionel Messi PAP/EPA / TERESA SUAREZ / Na zdjęciu: Lionel Messi
W stolicy Katalonii niemalże wszyscy chcą powrotu Lionela Messiego do FC Barcelony. Na tak są władze klubu, takie samo zdanie wyraża też Xavi, a i oczywiście kibice Barcy są bardzo optymistycznie nastawieni wobec takiego ruchu. Jednak nie można wykluczyć, że ostatecznie do tego transferu nie dojdzie.

"Sport" i "Mundo Deportivo", czyli dwa największe katalońskie dzienniki zajmujące się sportem zgodnie podają, że obecnie Blaugrana nie jest rozważana przez obóz Argentyńczyka jako realna opcja transferowa. Jest to związane z tym, że mistrz Hiszpanii dotychczas nie przedstawił swojemu wychowankowi żadnej oferty kontraktu.

Natomiast sam Messi chciałby na przestrzeni kilku najbliższych dni podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości i nie chce w nieskończoność czekać. Jednocześnie Gerard Romero sugeruje, że nie jest przypadkiem, iż te doniesienia wypływają akurat w momencie, w którym La Liga spóźnia się z zaakceptowaniem planu finansowego Barcy na letnie okienko transferowe.

Według dziennikarza te doniesienia są przekazywane przez środowisko argentyńskiego piłkarza. Mogą mieć na celu wywarcie presji na lidze, aby ta szybciej zaakceptowała plan finansowy, który Barcelona złożyła, żeby uniknąć nieporozumień i fiask przy rejestracji zawodników.

Barca złożyła ten plan w lidze, aby przy okazji letniego okna transferowego uniknąć problemów związanych z rejestrowaniem nowych zawodników. Jednak La Liga przeciąga okres wydania decyzji, bo 23 maja poprosiła klub o dodatkowy tydzień. Obecnie postanowienie jest spodziewane pomiędzy 29 maja, a 3 czerwca. Oczywiście wszyscy w Katalonii chcą, aby werdykt zapadł jak najszybciej.

Czytaj też:
Kandydaci Busquetsa do gry w Barcelonie
Najlepsi w 34. kolejce PKO Ekstraklasy

ZOBACZ WIDEO: Holendrzy próbują wyciągnąć Polaka z Rosji. "Wszystko rozejdzie się o pieniądze"


Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Powrót Lionela Messiego do FC Barcelony dojdzie do skutku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×