Liga Mistrzów: Milan lepszy od Realu, Bordeaux pokonało Bayern

W środowych meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów nie zabrakło emocji. Na Santiago Bernabeu AC Milan dość nieoczekiwanie okazał się lepszy od Realu Madryt. Bardzo ważne zwycięstwo nad Bayernem Monachium odniosło Girondins Bordeaux, a Chelsea Londyn rozgromiła Atletico Madryt 4:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa A:

Obecnie niespodziewanym liderem tej grupy jest Girondins Bordeaux, które ma na swoim koncie aż siedem punktów i o dwa wyprzedza Juventus oraz o trzy Bayern. Maccabi jest bez oczka.

Girondins Bordeaux - Bayern Monachium 2:1 (2:1)

0:1 - Ciani (sam.) 6'

1:1 - Ciani 29'

2:1 - Planus 41'

Francuzi bardzo źle rozpoczęli to spotkanie, bo już od 6. minuty po samobójczym golu Cianiego przegrywali z Bayernem 0:1. Wspomniany piłkarz bardzo chciał się zrehabilitować i ta sztuka udała mu się w 29. minucie, a na 240 sekund przed końcem pierwszej odsłony wynik rywalizacji na 2:1 dla Bordeaux ustalił Planus.

Po zmianie stron najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Yoann Gourcuff, a w samej końcówce z jedenastu metrów na listę strzelców nie zdołał się wpisać Jussie.

Bawarczycy kończyli pojedynek w dziewiątkę. Już po dwóch kwadransach czerwoną kartkę zobaczył Muller, a w samej końcówce Van Buyten.

Warto odnotować, że Grzegorz Krychowiak nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Juventus Turyn - Maccabi Hajfa 1:0 (0:0)

1:0 - Chiellini 47'

Pierwsze od sześciu meczów w ramach Champions League zwycięstwo odniósł Juventus Turyn, ale nie przyszło mu ono łatwo. Wicemistrzowie Włoch, choć w pojedynku z Maccabi Hajfa przeważali, to wygrali tylko 1:0 po golu z 47. minuty Giorgio Chielliniego.

Mistrzowie Izraela kończyli pojedynek w dziesiątkę po bardzo ostrym faulu w 68. minucie Dutry'ego na Giorgio Chiellinim.

Ciro Ferrara na brak problemów narzekać nie może, bo do grona kontuzjowanych dołączyli Jonathan Zebina i Felipe Melo.

Grupa B:

Manchester United z kompletem punktów przewodzi w grupie B i jest bliski wywalczenia awansu do 1/8 finału. Drugie miejsce z czterema oczkami na koncie zajmuje Wolfsburg, a dalej uplasowały się zespoły CSKA i Besiktasu.

CSKA Moskwa - Manchester United 0:1 (0:0)

0:1 - Valencia 86'

W pierwszym środowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester United szczęśliwie pokonał na wyjeździe CSKA Moskwa, dzięki czemu pozostanie liderem grupy B. O zwycięstwie Czerwonych Diabłów zadecydowała bramka Valencii.

Gospodarze bardzo długo, bo aż do 86. minuty nieoczekiwanie remisowali, ale ostatecznie musieli pogodzić się z porażką. Jeśli chodzi o gości, to całe starcie na ławce rezerwowych przesiedział Tomasz Kuszczak.

VfL Wolfsburg - Besiktas Stambuł 0:0

Mistrzowie Niemiec nie wykorzystali szansy na oddalenie się od CSKA na odległość trzech punktów i tylko zremisowali z Besiktasem Stambuł. Dla Turków był to dopiero pierwszy punkt. Być może wynik tego starcia byłby inny, gdyby czerwonej kartki nie zobaczył Grafite.

Tabela

1Manchester United394:1
2VfL Wolfsburg344:2
3CSKA Moskwa333:4
4Besiktas Stambuł311:2

Grupa C:

Nowym liderem został AC Milan, który szybko podniósł się po sensacyjnej porażce z FC Zurich. Rossoneri, podobnie jak Real Madryt, mają sześć punktów, ale są lepsi w bezpośrednim starciu. Po trzy oczka mają FC Zurich i Olympique Marsylia.

Real Madryt - AC Milan 2:3 (1:0)

1:0 - Raul 19'

1:1 - Pirlo 62'

1:2 - Pato 66'

2:2 - Drenthe 76'

2:3 - Pato 88'

Mało kto się tego spodziewał, a jednak! AC Milan pokonał na Santiago Bernabeu Real Madryt, dzięki czemu teraz to on przewodzi w grupie C.

Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Rossonerich, bo już w 19. minucie fatalny błąd Nelsona Didy wykorzystał Raul. To był jedyny gol w pierwszej części gry, ale po zmianie stron piłkarze obu zespołów dostarczyli kibicom wiele emocji.

Kiedy w 66. minucie znakomitym strzałem z dystansu popisał się Andrea Pirlo, można było przypuszczać, że Real szybko postara się o odzyskanie prowadzenia, a tymczasem po chwili fatalnie interweniował Iker Casillas, który minął się z futbolówką i dzięki Alexandre Pato to Włosi wygrywali. Na niespełna kwadrans przed końcem Royston Drenthe przywrócił gospodarzom nadzieje na zwycięstwo, jednak na 120 sekund przed końcem Pato dał trzy oczka Milanowi.

Franco Baresi słusznie określił to starcie mianem derbów Europy (dwa kluby z największą liczbą triumfów w Champions League), bo wspomniane ekipy stworzyły znakomite widowisko.

Cały mecz na ławce rezerwowych Realu przesiedział Jerzy Dudek, a na placu gry zabrakło kontuzjowanego Cristiano Ronaldo.

FC Zurich - Olympique Marsylia 0:1 (0:0)

0:1 - Heinze 68'

FC Zurich doznało drugiej domowej porażki - tym razem uległo Olympique Marsylia. Podopiecznym Didiera Deschampsa pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów dał Heinze. W końcówce Francuzi grali w liczebnym osłabieniu.

Tabela

1AC Milan365:4
2Real Madryt3610:5
3Olympique Marsylia332:5
4FC Zurich333:6

Grupa D:

Chelsea z kompletem oczek jest bliska zakwalifikowania się do 1/8 finału. Po drugie miejsce wydaje się zmierzać FC Porto. Sytuacja APOELu i Atletico już teraz jest bardzo trudna.

Chelsea Londyn - Atletico Madryt 4:0 (1:0)

1:0 - Kalou 41'

2:0 - Kalou 52'

3:0 - Lampard 69'

4:0 - Perea (sam.) 90+1'

Popis gry dała londyńska Chelsea. The Blues co prawda objęli prowadzenie dopiero tuż przed końcem pierwszej odsłony dzięki Salomonowi Kalou, ale po zmianie stron znokautowali swojego rywala.

W drugiej połowie piłkarze Carlo Ancelottiego dołożyli jeszcze trzy bramki, a na listę strzelców wpisywali się kolejno: ponownie Kalou, Frank Lampard, a także Perea (gol samobójczy).

FC Porto - APOEL Nikozja 2:1 (1:1)

0:1 - Charalambides 22'

1:1 - Hulk 33'

2:1 - Hulk (k.) 48'

APOEL Nikozja z Kamilem Kosowskim w składzie, z Marcinem Żewłakowem na ławce rezerwowych i z Adrianem Sikorą na trybunach, uległ 1:2 FC Porto.

Mistrzowie Cypru niespodziewanie prowadzili od 22. minuty po trafieniu Charalambidesa, ale później dwa gole Hulka dały całą pulę Smokom. Warto podkreślić, że Portugalczycy od 73. minuty grali w dziesiątkę.